Ecojet ECO-HPCE285A

Po raz pierwszy mieliśmy okazję testować zamienniki EcoJeta i zrobiły na nas pozytywne wrażenie.

Ecojet ECO-HPCE285A to wkłady laserowe zastępujące oryginalne kasety HP CE285A. Zamienniki są starannie zapakowane i wykonane. Wkład zamknięty jest w szczelnym foliowym opakowaniu, które amortyzuje wstrząsy i uderzenia a kaseta zabezpieczona przed wysypywaniem tonera. Na pudełku są informacje o wydajności zamiennika i wyszczególnione kompatybilne z nimi drukarki.

Ecojet ECO-HPCE285A

EcoJet ECO-HPCE285A

Ecojet ECO-HPCE285A

EcoJet ECO-HPCE285A

Ecojet ECO-HPCE285A

EcoJet ECO-HPCE285A

Montaż Ecojet ECO-HPCE285A w drukarce HP nie sprawia żadnych problemów, podobnie jak drukowanie. Po włożeniu zamiennika do drukarki wyświetla się jedynie komunikat ostrzegający przed korzystaniem z nieoryginalnych materiałów eksploatacyjnych.

Zobacz również:

  • Najlepsze drukarki laserowe do domu i małego biura 2023. Przegląd najciekawszych modeli
Ecojet ECO-HPCE285A

EcoJet ECO-HPCE285A

Ecojet podaje, że toner ECO-HPCE285A wystarcza na wydrukowanie ok 1600 stron, w naszych testach wypadł jednak dużo lepiej. Średni wynik uzyskany po przetestowaniu trzech identycznych wkładów wynosił ponad 2000 stron przy 5% zaczernieniu. Jakość wydruków tekstowych jest zadowalająca, czcionki są czarne i kontrastowe. Na wydrukowanych obrazkach i wykresach widać jednak, że gradientom i przejściom tonalnym brakuje płynności. Problemy z wydrukami graficznymi to jednak przypadłość większości nieoryginalnych wkładów, a jak na zamiennik Ecojet w testach jakości wydruków wypadł bardzo dobrze (najlepszy wynik w teście).

Dziękujemy firmie Centrum Druku (www.CentrumDruku.pl) za pomoc w przygotowaniu artykułu i użyczenie drukarek do testów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: