Ecosys FS-1061DN

Kyocera Ecosys FS-1061DN to drukarka o kompaktowych wymiarach i sporych możliwościach. Jej obudowa, wykonana z dobrego plastiku, bez problemów zmieści się nawet na małym biurku (358 x 276 x 241 mm). Podajnik na 250 arkuszy standardowego papieru jest wysunięty z przodu obudowy i można go szybko zdemontować, gdy drukarka nie jest wykorzystywana. Na górnym panelu urządzenia zamontowano dwa standardowe przyciski do obsługi drukarki (Go i Cancel) oraz dodatkowy, do uruchamiania cichego trybu drukowania.

Mechanizm drukujący pracuje dosyć szybko – pozwala na drukowanie ponad 25 stron na minutę, co przy tej cenie urządzenia jest bardzo dobrym wynikiem. Kyocera Ecosys FS-1061DN ma też moduł dupleksu, który pozwala na automatyczne dwustronne drukowanie dokumentów. Toner dołączany do urządzenia wystarcza mniej więcej na tysiąc stron, jednak docelowy jest dwa razy pojemniejszy (2100 stron). Koszty drukowania nie są ę najmniejsze (12 gr/str.), ale cena tego modelu jest bardzo przystępna.

Wbudowana kart sieciowa pozwala na podłączenie urządzenia do firmowej czy domowej sieci i korzystanie z niego przez kilka osób. Tryb cichego drukowania umożliwia zauważalne zredukowanie głośności pracy, ale kosztem wydłużenia (prawie dwukrotnie) czasu drukowania. Warto z niego skorzystać, podobnie jak trybu EcoSave, który pozwala na drukowanie dokumentów przy mniejszym zużyciu tonera. Mocną stroną tej drukarki jest również ceramiczny bęben, który pozwala na wydrukowanie ok. 100 tysięcy stron (średnia to ok. 30 tysięcy stron), czyli kilkakrotnie więcej niż toner. To spore udogodnienie i oszczędność, a przy tym trwałe rozwiązanie, które wyróżnia drukarki Kyocery na tle konkurencji.

Zobacz również: