Ecosys M3040DN

Profesjonalne urządzenie biurowe przystosowane do obsługi dużej ilości wydruków (maksymalne miesięczne obciążenie to 150 000 str).

Ma spore rozmiary (475 x 455 x 575 mm) i wyposażona jest w dużą szufladę mieszczącą 500 kartek. Drukarkę można też dozbroić o dodatkowe moduły na papier o łącznej pojemności 2600 stron. Obudowa posiada zwartą konstrukcję, wszystkie moduły wejściowe na papier i wyjściowe mieszczą się w obrysie głównej bryły drukarki. Nic z niej nie wystaje a producent zaprojektował nawet wygodną szafeczkę z kółkami pod drukarkę. Panel sterujący jest bardzo rozbudowany, ale dzięki logicznemu ułożeniu wszystkich przycisków nikt nie powinien mieć problemów z obsługą drukarki. Podświetlany monochromatyczny ekran nie jest duży, ale w zupełności wystarcza do wygodnej obsługi urządzenia czy zmiany jego ustawień. Tuż obok niego są dodatkowe przyciski, za pomocą których można nawigować po interfejsie programowym.

Urządzenie ma bardzo rozbudowane funkcje skanowania dokumentów, które mogą być automatycznie zapisywane w sieci, na komputerze stacjonarnym czy wysyłanej bezpośrednio na pocztę elektryczną lub do foldera FTP. Niestety Kyocera to jedyny producent, który nie spolszczył interfejsu przysłanych do naszego testu drukarek. Z przodu obudowy umieszczono gniazdo USB HOST, pozostałe interfejsy do łączenia drukarki z siecią LAN (gigabitowa karta sieciowa), bezpośrednio do komputera (USB) czy telefonu (faks) umieszczone są z tyłu obudowy. Wtyczka do kabla zasilającego ukryta jest w specjalnej wnęce a z drukarki wystaje jedynie kabel. To minimalizuje ryzyko uszkodzenie modułu zasilającego podczas np. przestawiania urządzenia.

Dołączany toner ma wydajności kilku tysięcy stron, ale toner o maksymalnej pojemności wystarcza na wydrukowanie 12500 stron. Kyocera Ecosys M3040DN oferuje niskie koszt druku biorąc pod uwagę cenę i wydajność tonera (0,03 zł). Dodatkowo ma świetny ceramiczny bęben o bagatela wydajności 300 000 stron (najwyższa wydajność spośród urządzeń wielofunkcyjnych). Przy prawidłowo przeprowadzonych przeglądach powinien długo służyć. Moduł drukujący (40 str./min.) i skanujący oferują dobrą jakość wydrukowanych czy skopiowanych dokumentów przy zachowaniu wysokiej szybkości pracy. Podajnik oryginałów o dużej pojemności (75 kartek) umożliwia kopiowanie nawet dużych dokumentów z prędkością do 40 str./min. Drukarka przy tym działa bardzo cicho (51,4 dB), producent przygotował również dodatkowy cichy tryb pracy (48,9 dB).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: