Eizo Flexscan EV2436WFS

Flexscan EV2436WFS jest sporo droższy od przeciętnych monitorów z ekranem IPS, ale też ma większe możliwości. Wyposażony jest np. w czujnik obecności EcoView Sense 2, który wykrywa, kiedy użytkownik odchodzi od biurka, i automatycznie przełącza monitor w tryb oszczędzania energii, a z chwilą powrotu użytkownika ponownie go włącza. To spora oszczędność prądu.

Flexscan ma też czujnik zmiany oświetlenia w otoczeniu i automatycznie dostosowuje do nich jasność ekranu. To kolejna funkcja pozwalająca oszczędzać energię elektryczną, a przede wszystkim – zwiększająca wygodę pracy z monitorem.

Ekran jest umieszczony na funkcjonalnej podstawce, umożliwiającej łatwe ustawienie odpowiedniego kąta, a także odwrócenie go w stronę współpracownika lub klienta. Dodatkowo ma ona funkcję pivot, czyli możliwość szybkiej zmiany orientacji monitora z poziomej w pionową. Bardzo bogaty interfejs programowy nie jest dostępny w polskiej wersji językowej. Nic nie można natomiast zarzucić konstrukcji obudowy, która jest sztywna i mocna.

Zobacz również:

  • Najlepsze monitory na 2023 rok

Po przywróceniu ustawień fabrycznych monitor wyświetla obraz o przeciętnej jakości, dosyć zimny (7820 K), jednak łatwo można to zmienić, wybierając jeden z kilku predefiniowanych trybów pracy lub w zmieniając ustawienia urządzenia. Skalibrowany Eizo Flexscan EV2436WFS okazuje się dobrym wyborem dla osób pracujących z programami graficznymi. Warto też zainstalować dołączane przez producenta oprogramowanie, które udostępnia funkcję EyeCare Filter, umożliwiającą nałożenie jednego z kilku wzorów symulujących różne rodzaje papieru, oraz funkcję Fine Contrast, która pozwala na skorzystanie z predefiniowanych trybów pracy, uruchomianych automatycznie w zależności od aktywnej aplikacji. Dodatkowych funkcji jest dużo więcej – pod tym względem to najlepszy monitor. Słabiej wypada w testach (jest niezbyt dobrze skalibrowany przez producenta), , ale właśnie dzięki dodatkowym możliwościom uplasował się w ścisłej czołówce.