Eken H9R

Zalety:

  • Wysoka jakość nagrań
  • Wodoszczelna obudowa
  • Możliwość sterowania za pomocą aplikacji
  • Wbudowane Wi-fi

Wady:

  • Kiepski dźwięk
  • Oprogramowanie Wi-fi czasem zawodzi
  • Stabilizacja obrazu

Eken H9R to tania kamera sportowa. Czego możemy spodziewać się w tej cenie?

Eken H9R to kamera sportowa z dolnej półki cenowej. Pomimo niewielkiej ceny oferuje możliwość nagrywania klipów wideo w jakości 4K, a także 2.7K (30fps, 2704*1524 pikseli) i Full HD. Dwucalowy kran LDC (o przekątnej 2") pozwala na podgląd w czasie rzeczywistym nagrywanego obrazu. Można wykonywać zdjęcia pojedyncze, seryjne lub poklatkowe w jakości 12, 8, 5 i 4 Mpix. Urządzenie zostało wyposażone w obiektyw z szerokim kątem widzenia 170 stopni. Na plus należy policzyć możliwość sterowania za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne - Ez iCam. Ponadto umożliwia ona także zarządzanie zapisanymi na karcie pamięci microSD klipami wideo oraz zdjęciami. Tu warto dodać, że jej maksymalna pojemność może wynosić 32 GB, co przy jakości zapisu 4K powinno wystarczyć na ponad godzinę nagrań, zaś przy Full HD - ponad 3 godziny.

Kamera H9R ma załączoną wodoszczelną obudowę, umożliwiającą zanurzenie się z urządzeniem do głębokości wynoszącej nawet 30 metrów. Niestety, dużym minusem jest bardzo kiepska stabilizacja obrazu - teoretycznie jest, ale praktycznie nie działa i nagranie trzęsie się, przez co nie jest możliwe nagranie dobrej jakości w ruchu (jak bieg czy jazda na rowerze po nierównym terenie). Wbudowany moduł Wi-fi pozwala na streaming nagrań na YouTube i Facebooka. Bardzo prosty edytor wideo pozwala na przycinanie zapisanych nagrań. Obok stabilizatora obrazu drugim - dość poważnym - minusem tego urządzenia jest kiepska jakość zapisywanego dźwięku - można się nim srodze rozczarować. Czasami także zawodzi oprogramowanie do kierowania zdalnego - polecania realizowane są z opóźnieniem lub po prostu nie docierają do kamery. W wielu przypadkach może to popsuć zaplanowane nagrania i ujęcia.

Podsumowując: kamera akcji H9R to model, który w zaskakująco niskiej cenie oferuje wiele zaawansowanych rozwiązań, a przede wszystkim jakość obrazu 4K. Jeśli ktoś nie ma dużego budżetu, a dźwięk pełni dla niego rolę drugorzędną, zakup tego modelu może okazać się strzałem w dziesiątkę!