Ekho H80 – headset dla graczy od Ozone

Ozone Ekho H80 to słuchawki zaprojektowane dla graczy. Poza jakością dźwięku z najwyższej półki powinny być wyposażone w ciekawe dodatki i posiadać niebanalny design. Jak wyszło w praktyce? Miałem okazję testować ten sprzęt i muszę przyznać, że w paru miejscach rzeczywiście mnie zaskoczył.

W skrócie:

Solidne, ekskluzywnie prezentujące się słuchawki dla graczy.

Zalety:

  • solidna budowa
  • świetna jakość dźwięku w grach
  • bardzo nowoczesny i ładny wygląd
  • solidny kontroler

Wady:

  • jakość ogólna dźwięku tylko dobra
  • ubogie funkcje oprogramowania

No i jak z tym dźwiękiem?

Najważniejszym kryterium oceny dla słuchawek jest oczywiście jakość dźwięku. Podczas słuchania muzyki, rozmów przez komunikator czy korzystania z audiobooków sprzęt ten spisuje się bardzo poprawnie. Składa się na to kilka rzeczy. Po pierwsze: dobre wyciszenie, które wyeliminuje nam sporo, co bardziej uciążliwych szumów. Oczywiście, jeśli dość dokładnie spasujemy Ekho H80 z naszą głową. Od razu warto zaznaczyć, że nie jest to wyciszenie z najwyższej półki sprowadzające się często do niemalże całkowitej eliminacji szumów. Ot, po prostu po założeniu słuchawek czujemy przyjemną izolację.

Po drugie, sprzęt ten jest naprawdę wygodny jeśli chodzi o „leżenie na głowie”. Zarówno gdy siedzimy nieruchomo jak i wtedy, gdy się poruszamy – czujemy, że słuchawki solidnie trzymają się na górze i nie mają zamiaru spadać.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13, AirPods 3. Gen [02.06.2023]
  • Najlepsze słuchawki gamingowe 2023. Jakie słuchawki dla graczy kupić?
Ekho H80 – headset dla graczy od Ozone

Po trzecie, sama jakość dźwięku, która jest poprawna i nie będzie przeszkadzać osobom nie będących audiofilami. Jasnym jest, że w cenie ponad 400 PLN (aktualne ceny w: morele.net, emag.pl) możemy na rynku dostać sprzęt oferujący znacznie lepsze „osiągi” w tym zakresie, jednak nie o to też chodzi. Ozone Ekho są stworzone dla graczy i jakość dźwięku rzędu 7/10 musi być zrekompensowana innymi dodatkowymi opcjami.

Znajdź swoich wrogów

Wspomnieliśmy, że słuchawki przyzwoicie sprawdzają się podczas pracy z materiałem „standardowym” – muzyką czy rozmowami. W grach natomiast, jest wręcz bardzo dobrze jeśli nie rewelacyjnie. Firma Ozone chwali swój produkt za wirtualny dźwięk przestrzenny w systemie 7.1. I faktycznie grając wiemy, z której strony dobiegają do nas poszczególne sygnały. Szczególnie dobrze sprawdzało się to w Deus Ex: Human Revolution oraz World of Warcraft (na Battlegroundach). W tym pierwszym przypadku niesamowite wrażenie robią też odgłosy strzałów czy wybuchów.

Ekho H80 – headset dla graczy od Ozone

Pięknie jest

Warto także zatrzymać się na chwilę przy kolejnej dość istotnej, z punktu widzenia wielu „gadżeciarzy”, sprawy, czyli wyglądu. Osobiście Ozone Okho H80 kojarzą się nam z eksluzywnością. Wszystko za sprawą obłego, trochę kosmicznego wyglądu oraz niemalże całkowicie czarnego koloru. Ten dodatkowo możemy złamać dodając podświetlenie LED w pasującym nam, dowolnym odcieniu z palety RGB. Do tego dochodzi naprawdę solidne i mocne wykonanie, o czym już wspomniałem kilka zdań wyżej.

Słuchawki zostały wyposażone w standardowy, niemalże tradycyjny, regulator głośności. Przypadł mi on do gustu, głównie dlatego, że jest duży, a przyciski na nim rozmieszczone, są bardzo wyraźne. Dzięki temu stają się namacalne nawet w ciemnym pomieszczeniu. Za ich pomocą, prócz ściszania i pogłaśniania, możemy błyskawicznie wyłączyć dźwięk („mute”) oraz włączać lub wyłączać mikrofon.

Co do samego zbierania dźwięku przez sprzęt, także nie można powiedzieć nic złego. Jakość jest dobra, a wysięgnik bardzo stabilny i nie opada.

Co ciekawe, Ekho H80 są dostępne razem z dedykowanym oprogramowaniem. Właściwie nie ma w nim nic godnego uwagi: w aplikacji możemy ustawić standardowe opcje jak w przypadku wielu słuchawek (m. in. equalizer). Do tego dochodzi oczywiście kontrola kolorów podświetlenia.

Generalnie Ozone Ekho H80 sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Osobiście bardzo duży plus daję za świetną jakość dźwięku w grach oraz solidną, przyjemną konstrukcję. Kilka drobnych niedociągnięć z pewnością znajdziemy, jednak raczej nie przeszkadzają one w użytkowaniu i nie powinny popsuć nam radości z zakupu.

Specyfikacja

Głośniki
Dźwięk 7.1 Virtual Surround
Impedancja 32Ω
Pasmo przenoszenia 10Hz-20KHz
Maksymalna moc wejściowa 100mW
Mikrofon
Impedancja 2.2k Ω
Czułość -38 dB
Pasmo przenoszenia 50Hz - 20KHz
Pozostałe
Waga 380 gr
Podświetlenie LED
Złącze USB

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: