Ellipse PRO 1200VA

Praktycznie skonstruowany zasilacz awaryjny, który dzięki dodatkowym gniazdom umieszczonym na górnym panelu obudowy może pełnić również funkcję listwy zasilającej. To proste rozwiązanie, które według nas powinno być na wyposażeniu każdego zasilacza awaryjnego. Eaton Ellipse PRO 1200VA to też jeden z nielicznych zasilaczy, który ma gniazda EcoControl.

Po wykryciu spadku napięcia w głównym gnieździe UPS-a automatycznie wyłączane są podpięte do tych portów urządzenia. Zasilacz wyposażony jest też w zaawansowany ogranicznik przepięć (ASR), który sprawia, że wszystkie podłączone urządzenia są w pełni chronione przed przepięciami i wyładowaniami atmosferycznymi.

Zasilacz oferuje teoretyczną moc 1200 VA i rzeczywistą 750 W. Wyposażony jest w sumie w osiem gniazd wykonanych w standardzie PN-E-93201. Cztery gniazda są z pełnym zabezpieczeniem i cztery z ochroną przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Oprócz tego są gniazda LAN do ochrony sieci komputerowej. Na tylnej ściance obudowy jest dodatkowe gniazdo USB do komunikacji zasilacza z komputerem.

Obudowa jest wąska (275 × 82 × 390 mm) i bez problemów zmieści się nawet pod małym biurkiem. Z przodu ma zamontowany wyświetlacz, który podaje podstawowe parametry pracy urządzenia.

Producent wyposażył go w tandem akumulatorów o łącznej pojemności 14 Ah, które ładują się przez około 8 godzin. W testach czasu pracy na baterii Eaton Ellipse PRO 1200VA wypadł tuż za zasilaczami APC Back UPS Pro 900 i PowerWalker VI1500 LCD. W pełni naładowane akumulatory umożliwiły pracę zestawu komputera z monitorem (250 W) przez prawie 22 minuty. Osiągnął również dobry wynik w teście po 3-godzinnym ładowaniu akumulatorów, które napełniły się do prawie 80 procent i pozwoliły na pracę komputera przez prawie 17 minut (najlepszy wynik w teście).

Urządzenie wyróżnia się cichą pracą, a obudowa podczas pracy zasilacza nie nagrzewa się do takiego stopnia, jak w innych modelach. Producent dodaje też do urządzenia funkcjonalne oprogramowanie, które pozwala na zarzadzanie pracą zasilacza, monitorowanie jego parametrów pracy i automatyczne zamykanie komputerów po wykryciu niskiego stopnia naładowania akumulatorów.