Emprex 6309 URF III

Zalety:

  • Niska cena
  • Dobra jakość wykonania

Wady:

  • Brak podpórki pod nadgarstki

Zaskakująco dobry zestaw bezprzewodowej klawiatury i myszy za rozsądne pieniądze. Jest nieduży, dlatego przyda się, gdy dysponujemy małym biurkiem. Dzięki i technologii 2,4 GHz działa w odległości do 10 m od odbiornika.

Jeszcze nie tak dawno za 100 zł mogliśmy kupić nijaką bezprzewodową klawiaturę, teraz bez problemów kupimy bezprzewodowy zestaw klawiatury z myszą, który komunikuje się z komputerem za pomocą fal radiowych (technologia 2,4 GHz) i może pracować w odległości 10 m od odbiornika. Niestety tak tanie zestawy mają swoje słabe strony, bo najczęściej wykonane są z tanich materiałów i nie zawsze działają tak jak powinny. Emprex 6309 URF III okazuje się jednak nie tylko tani, ale też dobrze wykonany i pomimo, że nie jest zbudowany z drogich materiałów pod względem stylistyki i jakości wykonania nie wzbudza żadnych zastrzeżeń. Komunikuje się z komputerem bezprzewodowo (2,4 GHz), w praktyce dobrą jakość sygnału uzyskamy w odległości 6-7 metrów.

Klawiatura

Nieduża klawiatura (42x15,5x2 cm – dł./szer./wys.) idealnie przydaje się, gdy przestrzeń na biurku jest ograniczona. Co istotne jest wygodna, chociaż trzeba się przyzwyczaić do klawiszy o mocno ściętych brzegach. Jej mocną stroną są dobrej jakości zaczepy klawiszy, które pracują precyzyjnie i powinny długo działać bezawaryjnie. Z lewej strony klawiatury umieszczono dodatkowe przyciski do sterowania odtwarzaczem systemowym. U góry znajdziemy specjalne przyciski do pracy z przeglądarkami internetowymi. Zabrakło podpórki pod nadgarstki.

Mysz

To zadziwiające jak technologia idzie do przodu, kiedyś myszy z laserowym czujnikiem zmiany położenia były marzeniem każdego użytkownika komputera, dzisiaj tego typu urządzenie możemy kupić w zestawie za nieco ponad 60 zł. Mysz jest nieduża, ale o wysokim profilu, dlatego wygodnie leży w dłoni, wyposażona jest w trzy przyciski i rolkę. Zasilana jest za pomocą dwóch baterii AA. Pracuje dobrze na różnych powierzchniach, o ile nie wykonujemy nią szybkich ruchów (niestety efekt akceleracji wstecznej jest wówczas wyraźny).


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier