Emtec M400EM (16 GB)

Poręczna pamięć z chowaną wtyczką z dołączonymi przenośnymi wersjami najpopularniejszych aplikacji rozprowadzanych na zasadach licencji OpenSource.

Poręczna pamięć z chowaną wtyczką z dołączonymi przenośnymi wersjami najpopularniejszych aplikacji rozprowadzanych na zasadach licencji OpenSource. Przenośne pamięci USB o pojemność 16 GB to w tej chwili opłacalny zakup o dobrym współczynniku ceny do pojemności. Wiele jednak zależy od wydajności danego modelu, bo nawet najpojemniejsze konstrukcje okazują się mało przydatne gdy zapis plików na nich trwa nie kilka ale kilkanaście minut. Na szczęście Emtec M400EM o pojemności 16 GB pracuje szybko (3,4 MB/s) z małymi plikami o objętości kilkudziesięciu kilobajtów (dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne) jak i większymi o rozmiarze ponad 600 MB (filmy). Dobrze radzi sobie również z zapisem średniej wielkości plików (15,8 MB/s) o rozmiarze kilku megabajtów (pliki MP3). Pozwala to na wygodne przenoszenie nie tylko muzyki, ale również zdjęć, prezentacji multimedialnych. W ogólnej klasyfikacji wydajności znajduje się tuż za najszybszymi modelami uzyskując identyczny wynik co pamięć SanDisk Cruzer Titanium o pojemności 16 GB.

Do pamięci dołączony jest zestaw przenośnych wersji popularnych programów rozprowadzanych na licencji OpenSource. Znajdziemy więc popularną przeglądarkę internetową Firefox, klienta poczty Thunderbird, pakiet biurowy OpenOffice oraz kilka innych użytecznych aplikacji.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: