Emtec Movie Cube V800H

Emtec Movie Cube V800H jest to urządzenie charakteryzujące się sporymi rozmiarami oraz niemałą ceną, która wynosi aż 800 zł. W zamian za to oferuje nam szeroką gamę wejść i wyjść, dzięki którym będziemy mogli obejrzeć film, posłuchać muzyki, czy też nagrać program telewizyjny. Zobaczmy, co jeszcze jest w nim godnego szczególnej uwagi.

Budowa

Emtec Movie Cube V800H na pierwszy rzut oka przypomina odtwarzacz kaset VHS. Jest on duży, nieporęczny, a na przedniej części posiada tylko logo firmy oraz słabej jakości wyświetlacz. Z całą pewnością nie jest to najładniejsze urządzenie, jakie testowaliśmy.

Emtec Movie Cube V800H ma obudowę wykonaną z czarnego plastiku, który jednak nie jest we wszystkich miejscach taki sam. Po bokach możemy zatem zobaczyć materiał gładki i błyszczący, zaś na pozostałej części obudowy znajdziemy plastik szorstki i matowy. Dzięki temu urządzenie w minimalnym stopniu zbiera kurz oraz odciski palców, a co za tym idzie, prezentuje się estetycznie.

Emtec Movie Cube V800H - Dane techniczne

Pojemność 500 GB

System operacyjny: Windows 98SE, ME, 2000, XP, Vista, Mac OSx

Obsługiwane formaty

Wideo : AVI, MKV, MPG, MP4, MPG/TS, MOV, VOB, DAT, IFO, WMV, RM, RMVB

Audio : MP3, WMA,OGG, FLAC, WAV

Zdjęcia: HD JPEG/JPG, BMP

Napisy : SSA, SMI, SRT, SUB, IDX + SUB

Gwarancja 2 lata

Wymiary 62x174x217mm

Emtec Movie Cube V800H - zobacz pełną specyfikację.

Emtec Movie Cube V800H
Emtec Movie Cube V800H
Emtec Movie Cube V800H

Emtec Movie Cube V800H - większość gniazd umieszczono z tyłu urządzenia.

Możliwości

Emtec Movie Cube V800H bez problemu odtwarza większość formatów audio oraz video, takich jak MKV, AVI i WMV. Nie mieliśmy również problemów z kodekami audio Dolby TrueHD, DTS-HD High Resolution oraz DTS-HD Master Audio, co zdarza się stosunkowo rzadko. Przyjmujemy jednak, że dzięki temu usprawiedliwiona jest wysoka cena urządzenia. Bez problemu odtwarzacz poradził sobie również z formatami audio takimi jak MP3, FLAC oraz WMA. Niestety większy problem jest z napisami. Co prawda znajdziemy tu obsługę większości napisów (ASS, SRT itp.), jednak zabrakło tu obsługi napisów w najpopularniejszym formacie TXT, co jest naszym zdaniem ogromną niedogodnością.

EMTEC Movie Cube V800H nie błyszczy również, gdy chodzi o funkcje sieciowe. Co prawda możemy pobierać lub oglądać pliki z komputerów podłączonych do naszej sieci domowej i korzystać z sieci Bittorent, jednak zabrakło tu jakiegokolwiek dostępu do serwisów internetowych. Youtube, Flickr, Picassa - tutaj tego nie znajdziemy. A szkoda, bo w dobie telewizji uzupełniającej się z internetem jest to funkcjonalność co najmniej ważna.

Emtec Movie Cube V800H

Emtec Movie Cube V800H - pilot.

Bardzo ładnie prezentuje się pilot dołączony do odtwarzacza. Jest on cienki i lekki. Ponadto został wykonany z dobrej jakości plastiku, dzięki czemu używanie go nie sprawia nam żadnego kłopotu.

Emtec Movie Cube V800H wypada całkiem nieźle, jeżeli chodzi o obsługę interfejsów i mamy tu niemal wszystkie niezbędne standardy, takie jak HDMI, RCA czy SCART. Musimy jednak przyznać, że brakuje nam WiFi oraz eSATA. Jednak niedogodności te są do przyjęcia, gdyż WiFi jest opcjonalne i można je dokupić, zaś eSATA nie jest tak bardzo potrzebne ze względu na wbudowany dysk 500GB.

Wydajność

Pod tym względem testowany odtwarzacz spisał się celująco. Bardzo dobrze odtwarza filmy w rozdzielczości 1080p, które ani razu się nie zacięły. Nie możemy narzekać również na kulturę pracy urządzenia, które funkcjonuje nad wyraz cicho.

Wyniki testów

Emtec Movie Cube V800H w naszych testach popisał się zarówno jakością, jak również możliwościami. Ze względu na fabrycznie zainstalowany dysk 500GB charakteryzuje się ono stosunkowo sporą ceną, jednak jest ona jak najbardziej adekwatna do jakości produktu i uzasadniona.

Emtec Movie Cube V800H - zobacz wyniki testu.

Wnioski

EMTEC Movie Cube V800H jest to urządzenie, które bardzo trudno ocenić. Z jednej strony jest dobrze wykonane, ma wbudowany dysk twardy oraz tuner TV, odtwarza wiele formatów audio i video, ma przemyślane menu i wygodny pilot. Jednak po bliższym przyjrzeniu się urządzeniu okazuje się, że brakuje tu funkcji takich jak obsługa napisów w formacie TXT czy dostęp do serwisów internetowych. Można je określić jako sprzęt bardzo dobry, jednak przed jego kupnem musimy sprawdzić, czy na pewno spełni nasze oczekiwania.

Przypominamy jednak, że podczas wybierania sprzętu każdy z nas ma inne priorytety. Dlatego zalecamy zapoznać się z pełną tabelką testową i wydać własną opinię na temat tego sprzętu.

Zobacz pozostałe testy odtwarzaczy multimedialnych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: