Epson AcuLaser C1750N

Epson AcuLaser C1750N jest drukarką LED-ową w której jedynym materiałem eksploatacyjnym jest toner. Urządzenie drukuje 12 stron na minutę w kolorze i 15 w czerni. Dysponuje fizyczną rozdzieczością 600 dpi i rozszerzoną 1200x2400 dpi. Podajnik mieści 160 stron, odbiornik - setkę. Urządzenie może być podłączone do komputera przez USB 2.0 albo do sieci przewodowej. Wersja C1750W także do Wi-Fi.

Budowa

Epson AcuLaser C1750N jest drukarką tylko markowaną przez Epsona. To nowatorski projekt spółki Fuji_Xerox, w którym jest kilka interesujących nowości. Po pierwsze do obrazowania używa się światła emitowanego przez LED-y, a nie przez laser. Po drugie elementy wymienne w innych drukarkach, czyli bębęn elektrofotograficzny oraz grzałka spiekająca toner z papierem mają trwałość wystarczającą na całe życie drukarki. W związku z tym jedynym materiałem eksploatacyjnym pozostaje toner. Cechy o których mowa nie są takie nowe, ale po raz pierwszy spotkały się w tak taniej drukarce.

Epson AcuLaser C1750N

sterownik

Toner nie jest standardowy. Zastosowano specjalny proszek o niskiej temperaturze topnienia, znany wcześniej pod nazwą Emulsion Aggregation Ultra Low Melt toner, a teraz Econie. Inaczej niż w większości modeli zasobnik na toner jest mniejszy od szerokości wałka. Dlatego proszek musi być dodatkowo rozprowadzany. Urządzenie drukuje 12 stron na minutę w kolorze i 15 w czerni. Dysponuje fizyczną rozdzieczością 600 dpi i rozszerzoną 1200x2400 dpi. Podajnik mieści 160 stron, odbiornik - setkę. Urządzenie ma 384 megahercowy procesor i 128 MB pamięci. Może być podłączone do komputera przez USB 2.0 albo do sieci przewodowej. W tym drugim wypadku można uruchomić kilka funkcji niespotykanych dotąd w drukarkach. Na przykład filtrowanie adresów IP.

Epson AcuLaser C1750N

tonery

Wyniki testów

Jak na tę klasę urządzenia tempo i jakość są bardzo dobre. Tekst drukuje się w tempie 12,2 str./min, ten sam temat wymieszany z kolorowa grafiką trochę wolniej (8,6str./min). Wyniki byłyby lepsze gdyby nie zacinający się czasem sterownik. Bardzo dobrze prezentuje się druk monochromatyczny. Czcionki są przekonywujące, większe powierzchnie równomiernie zaczernione. Drugim silnym punktem drukarki są szczegóły i grafika biznesowa. Słabszym - ekonomia eksploatacji. Niską cenę samej drukarki Epson postanowił sobie zrekompensować drogimi tonerami. Kilkunastu groszy za stronę mono i 50 za kolorową nie wytrzyma każdy portfel.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: