Epson EB-1735W

Bardzo małe rozmiary, niska waga (tylko 1,8 kg), a przy tym wysoka jasność 300 ANSI lumenów i bogaty zestaw funkcji to główne atuty zaawansowanego projektora przenośnego Epsona.

Testowany projektor Epsona to marzenie każdego prezentera często podróżującego z projektorem. EB-1735W ma niewielkie rozmiary, waży tylko 1,8 kg i jest przy tym doskonale wyposażony. Wyposażono go w obiektyw o krótkiej ogniskowej pozwalający na wyświetlanie dużego obrazu z niewielkiej odległości od ekranu. O prawidłowy kształt obrazu dba automatyczna regulacja zniekształceń trapezowych. Urządzenie dysponuje mocną lampą zdolną do wyświetlania prezentacji z jasnością 3000 ANSI lumenów. Jak na niewielkie gabaryty urządzenia jest to wartość bardzo wysoka. Zastosowane panele LCD mają rzeczywistą rozdzielczość WXGA 1280x800 pikseli. Są dobrze dopasowane do panoramicznych rozdzielczości ekranów obecnych w większości obecnie oferowanych notebooków.

Standardowe wyposażenie projektora obejmuje wbudowany kontroler sieci WiFi. Prezenter może np. z jednego komputera przesyłać bezprzewodowo obraz do 4 projektorów jednocześnie. Po WiFi przesyłać można także sygnał audio. Prezentacji można dokonać nawet bez komputera. Nagrane na dysk USB slajdy prezentacji można wyświetlić dzięki portowi USB zamontowanemu na tylnym panelu gniazd projektora. Podobnie jak inne zaawansowane projektory Epsona także EB-1735W obsługuje funkcję przesyłania obrazu i dźwięku przewodem USB. Wystarczy połączyć komputer z projektorem kablem USB, a odpowiednie oprogramowanie umożliwiające transfer audio-wideo zostanie pobrane z pamięci projektora i zainstalowane bez ingerencji użytkownika na komputerze. W systemie operacyjnym Windows Vista i 7 nie są potrzebne żadne sterowniki – projektor korzysta z wbudowanych w system opcji obsługi projektora sieciowego.