Epson EB-1775W

Epson EB-1775W to produkt adresowany do biznesu i edukacji. Niewielki, lekki, prosty w konfiguracji i wyposażony w wiele funkcji automatycznych i oferujący wysoką jasność.

Nieduże rozmiary Epsona EB-1775W, niewielka waga i wbudowane funkcje sprawiają, że jest on idealnym narzędziem dla osób prowadzących różne wykłady czy prezentacje. Możliwości urządzenia pozwalają skupić się na omawianym materiale i eliminują konieczność długotrwałej konfiguracji. Na plus należy zaliczyć także bardzo krótki czas wyłączania. Nie trzeba długo czekać na schłodzenia lampy

Jakość obrazu

Na szczególną uwagę zasługuje bardzo dobra geometria tego modelu projektora. Nie widać żadnych zniekształceń trapezowych ani poduszkowych. I nie wynika to z pełnej automatyki ich usuwania., bo ta potrafi się czasami mylić. Obraz Epsona EB-1775W jest po prostu w tym względnie bardzo dobry. Na drugim biegunie stoi ostrość. Nawet po precyzyjnym ustawieniu nie jest ona dobra, co powoduje, że długotrwałe wpatrywanie się w ekran potrafi mocno zmęczyć. Kolory są do przyjęcia. Reprodukowane barwy mają przyjemne naturalne odcienie. Słaby jest za to kolor czarny. Nie ma w nim, jest prześwietlony. Nie zachwyca także kontrast. Gradienty wyświetlane są skokowo a obrazom brakuje szczegółów. To wszystko oczywiście minusy mający większy wpływ na wyświetlane filmy, prawie nieistotne w przypadku statycznych pokazów.

Zobacz również:

  • Recenzja: Epson EcoTank L8180

Możliwości regulacyjne i funkcje

Ogromną zaletą testowanego modelu Epsona jest automatyka regulacji zniekształceń oraz ostrości. Użytkownik nie musi się martwić o precyzyjne ustawienia. Wszystko dopasowywane jest przez projektor. O ile jednak ostrość dobrana jest najczęściej optymalnie, o tyle zniekształcenia trapezowe trzeba czasami jeszcze wyregulować. Automatyka dostosowuje również obraz po każdym przestawieniu urządzenia. Czasami to wygodne, czasami przeszkadza , zwłaszcza wtedy gdy po poprawkach obraz jest gorszy. Jeżeli widz woli samodzielnie wszystko ustawić ma szerokie pole do popisu. Trapez koryguje się na przykład ustawieniem krawędzi bądź poszczególnych rogów.

Obudowa i podłączenia

Epson EB-1775W jest bardzo płaski, lekki i ultra przenośny. Spisuje się idealnie w podróży. Obudowa jest zgrabna, a wszystkie przyciski funkcjonują bardzo dobrze. Zbyt delikatna konstrukcja powoduje jednak, że uginają się ścianki urządzenia, użytkownik ma wrażenie, że bardzo łatwo je uszkodzić. Regulacja wysokości jest dość precyzyjna ale możliwa tylko z przodu. Tylne nóżki projektora nie są regulowane, co powoduje kłopoty w razie potrzeby jego przechylenia na bok. Mechaniczna jest za to osłona obiektywu. Wprawdzie obsługuje się ją ręcznie ale nie ma obawy o jej zgubienie. Zamknięcie osłony powoduje również automatyczne wyłączenie. Pracujący w trybie normalnym projektor całkiem mocno hałasuje. Z tego powodu nie nadaje się do zastosowania w kinie domowym

Ergonomia ułożenia funkcji na pilocie jest bardzo dobra. Rozmiar sterownika też został dobrany optymalnie, za małe są jednak poszczególne przyciski.

Epson EB-1775W

Pobór mocy w watach, w trybie najwyższej jasności