Epson EB-1915

Zalety:

  • Długa żywotność lampy – do 4000 godzin
  • Automatyczna regulacja kształtu obrazu
  • WiFi
  • Bogaty zestaw gniazd
  • Wysoka jasność
  • Dynamiczna przesłona poprawiająca kontrast

Wady:

  • W trybie maksymalnej jasności dość głośny
  • Wysoka cena

Wyjątkowy projektor Epsona, bo oferujący jakość obrazu jakiej dotąd nie spotkaliśmy w projektorach biznesowych w podobnej cenie. Urządzenie wyposażono w panele LCD o rozdzielczości 1024x768 pikseli i rzecz bardzo istotną – dynamicznie regulowaną przesłonę, która sprawia, że współczynnik kontrastu jest wysoki i sięga 2000:1. Doskonała jest reprodukcja barw, a funkcjonalność stoi na najwyższym poziomie.

Wyjątkowy projektor Epsona, bo oferujący jakość obrazu jakiej dotąd nie spotkaliśmy w projektorach biznesowych w podobnej cenie. Urządzenie wyposażono w panele LCD o rozdzielczości 1024x768 pikseli i rzecz bardzo istotną – dynamicznie regulowaną przesłonę, która sprawia, że współczynnik kontrastu jest wysoki i sięga 2000:1. Taki element wyposażenia coraz częściej trafia do projektorów biznesowych lecz wciąż należy do rzadkości. Dynamiczna przesłona reguluje ilość przepuszczanego światła trafiającego na ekran.

W scenach ciemniejszych ilość światła jest mniejsza aby zwiększyć głębię czerni, w jasnych odwrotnie wzmacniana jest biel. Efekt to dynamiczny, kontrastowy obraz. To co wyróżnia Epsona to także rewelacyjna jakość prezentowanych barw. Ten projektor deklasuje tańsze modele projektorów Epsona przeznaczone do kina domowego. Dla projektora biznesowego to nie lada pochwała. Urządzenie świetnie się prezentuje. Biała obudowa ma nowoczesny, efektowny kształt, a obok obiektywu znajdziemy kolejny ciekawy element.

Kamerę, która analizuje położenie projektora względem ekranu. Na podstawie pomiarów dopasowuje geometrię wyświetlanego obrazu tak aby był on prostokątny. Projektor można zatem ustawić pod pewnym kątem do ekranu, a i tak obraz będzie miał prawidłowy kształt. Element ten działa nieźle, lecz ostrość należy wyregulować samodzielnie (z poziomu pilota).

Projektor ma też wbudowany kontroler sieci WiFi stnadardu b i g. Obsługuje pełną gamę protokołów bezpieczeństwa sieci bezprzewodowej, lecz pod względem funkcjonalności WiFi ustępuje rozwiązaniom oferowanym przez Panasonica i Sanyo. Panel gniazd Epsona jest kompletny. Aż roi się od złączy analogowych, znajdziemy tam też nowoczesny port HDMI. Projektor można połączyć z komputerem przewodem USB i za jego pośrednictwem przesyłać obraz i dźwięk. Jasność jest bardzo wysoka – 4000 ANSI lumenów wystarczy w zupełności do wyświetlania wyraźnego obrazu w silnie nasłonecznionym pomieszczeniu. Także trwałość lampy jest niezła – w trybie ekonomicznym mamy zapewnione 3500 godzin pracy.