Epson EB-1985WU - imponujące możliwości komunikacji bezprzewodowej

Od razu po wyjęciu z pudełka widać, że Epson EB-1985WU to profesjonalny sprzęt. Obudowa jest solidna, wykonana z dobrej jakości materiałów wyposażona w stabilne, regulowane nóżki i wygodne pracujące precyzyjnie pierścienie regulacji. Mechaniczna osłona obiektywu gwarantuje, że użytkownik nie zgubi plastikowej nakładki, co mogłoby narazić optykę na uszkodzenia czy zabrudzenia.

W skrócie:

Elastyczność połączeń do duży plus tej konstrukcji. Sprzęt oferuje rozbudowany zestaw gniazd wejściowych oraz imponujące możliwości komunikacji bezprzewodowej.

Zalety:

  • opcje połączeń bezprzewodowych
  • dzielenie ekranu
  • jakość obrazu komputerowego

Wady:

  • automatyka geometrii
  • wpływ dynamicznej przysłony na barwy

Elastyczność połączeń do duży plus tej konstrukcji. Sprzęt oferuje rozbudowany zestaw gniazd wejściowych oraz imponujące możliwości komunikacji bezprzewodowej. Pozwala ona na przesyłanie obrazu, dźwięku oraz sterowanie urządzeniem przez sieć. Oprócz tradycyjnego WiFi obsługiwane są technologie WiDi i Miracast. Dzięki funkcji współdzielenia ekranu można wyświetlać jednocześnie obraz z dwóch źródeł.

Nie polecamy za to korzystania z automatyki korygującej zniekształcenia geometrii. Z reguły zamiast ją poprawić powoduje jeszcze większe błędy wyświetlania. Najlepiej wszystko ustawić ręcznie. Tym bardziej, że funkcje są dość precyzyjne i pozwalają na korygowanie każdego narożnika osobno.

Epson EB-1985WU - imponujące możliwości komunikacji bezprzewodowej

Epson EB-1985WU

Ujemnie na obraz wpływa też dynamiczna przysłona. Wprawdzie poprawia kontrast ale jej włączenie powoduje podbarwienie wyświetlanego obrazu. Widać również, nie tylko słychać, jak pracuje. Efektem jej funkcjonowania jest także częściowa utrata szczegółów w ciemnych partiach obrazu. Dotyczy to jednak reprodukcji filmu, bo widok ekranu komputera czy prezentacji jest szczegółowy, ostry i barwny.

Ocena końcowa 6,5

Możliwości 6,7

Testy 6,3

Jakość 6,5

Opłacalność 2,7

www.epson.pl

7 400,00 zł


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: