Epson EB-915W

Epson EB-915W to projektor wyświetlający obraz o proporcjach 16:10. Adresowany jest do użytkownika biznesowego ale poradzi sobie również w konfiguracjach kina domowego.

Geometria mogłaby być lepsza choć przy zaawansowanych możliwościach regulacyjnych na pewno uda się usunąć wszystkie niedociągnięcia. Pamiętać tylko należy, że każda tego typu regulacja wpływa ujemnie na jakość obrazu co ma mniejsze znaczenie przy prezentacji ale dość istotnie w trakcie wyświetlania filmów. Ostrość wyświetlanych materiałów jest przyzwoita choć należy zwrócić uwagę, że nie w każdym miejscu ekranu jest taka sama. Kolory reprodukowane przez ten model Epsona są dobre nasycone, naturalne, a gradienty barw i czerni są płynne. Na szczególną pochwałę zasługuje szczegółowość obrazu. Niewielkie detale są dobrze widoczne i wyraźne. Nieco mała jest głębia czerni. Ciemne barwy wyglądają jakby były lekko przydymione. Równomierność rozświetlenia na poziomie 90 procent to dobry rezultat.

Możliwości regulacyjne

Rozbudowane możliwości korekcji geometrii gwarantują, że projektor uda się skonfigurować w każdych warunkach. Zniekształcenia pionowe mogą być poprawiane automatycznie, poziome usuwane są ręcznie. Korektor można również przestać w tryb umożliwiający regulowanie każdego rogu obrazu osobno. Dodając do tego funkcję cyfrowego przesuwania w pionie i poziome oraz spory zakres powiększenia użytkownik ma gwarancję, że nic go nie zaskoczy, a obraz będzie naturalny i proporcjonalny.

Zobacz również:

  • Recenzja: Epson EcoTank L8180

Obudowa i podłączenia

Obudowa nie należy do najmocniejszych stron tego projektora. Mimo, że wszystkie przyciski pracują przyzwoicie, a regulacje działają bardzo precyzyjnie to dobrane materiały powodują, że jest ona delikatna i wrażliwa na uszkodzenia. Kolorystyka jest kwestią gustu ale gdy podczas przenoszenia bądź wciskania przycisków wyginają się ścianki użytkownik może odnieść wrażenie, że za chwilę coś się ułamie bądź pęknie. Spory plus należy się jednak za mechanizm osłony obiektywu. Wprawdzie nie funkcjonuje on całkowicie automatycznie ale ręczne zamykanie mechanicznej osłony połączone z samoczynnym wyłączaniem to znaczny postęp w stosunku do całkowicie oddzielnych elementów ochronnych obiektywu.

Imponujący zestaw gniazd gwarantuje, że użytkownik nie będzie miał kłopotu z podłączeniem żadnego nadajnika sygnału. Do dyspozycji jest nawet wejście mikrofonowe, co ułatwia prowadzenie pokazu w większy audytoriach. 16 watowy głośnik zapewnia wystarczającą moc dźwięku. Prezentację można prowadzić po złączu USB. Opcjonalnym dodatkiem jest karta bezprzewodowa. Projektor może działać bez połączeń kablowych a cała przeprowadzana za jego pomocą transmisja jest szyfrowana w standardzie WPA2.

Ten model Epsona to dowód, że nie trzeba diodowego bądź laserowego źródła światła, by projektor był błyskawicznie gotowy do pracy albo do spakowania po wyłączeniu. Urządzenie potrzebuje niewiele ponad 10 sekund na wystartowanie i tylko kilka na całkowite wyłączenie.

Epson EB-915W

Czas w sekundach potrzebny na uruchomienie projektora