Epson EH-LS100

Uniwersalny projektor Epsona - kino domowe to tylko jedno z jego zastosowań.

Epson EH-LS100

W skrócie:

Uniwersalny projektor Epsona - kino domowego to tylko jedno z jego zastosowań.

Zalety:

  • Doskonałe warunki gwarancji
  • Bardzo dobra ostrość
  • Możliwość odtwarzania bezpośrednio z USB

Wady:

  • Mała głębia czerni
  • Niski kontrast
  • Źle umieszczone gniazda wejściowe

LS100 Epsona, podobnie jak Sony VPL-VW260ES nie należy do najtańszych. To jednak projektor zupełnie innej kategorii niż sprzęt Sony. EH-LS100 to model o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli i bardzo dużej jasności. Przede wszystkim jednak to urządzenie o ultrakrótkim rzucie, wyposażone w laserowe źródło światła.

Produkt Epsona potrafi wyświetlić obraz z jasnością do 4000 ANSI lumenów. Jednocześnie model ten można ustawić kilka centymetrów od ściany. Wysoka jasność, która pozwala oglądać wyświetlany przez niego obraz w niezaciemnionym pomieszczeniu, bardzo długa żywotność źródła światła oraz możliwości ustawienia sprawiają, że może on zastąpić w domu odbiornik telewizyjny. To niezły pomysł. Na pewno nie uda się w tej cenie znaleźć telewizora o przekątnej 130 cali. Na mistrzostwa świata 2018 jak znalazł.

Zobacz również:

  • Jaki projektor będzie najlepszy do kina domowego? Zobacz najciekawsze modele
  • Wiedźmin, sezon 3. Kiedy premiera? Obsada, fabuła, zwiastun serialu Netflixa

Minusem Epsona EH-LS100 jest projekt obudowy. Projektor ma dość duże rozmiary i nie mieści się na standardowej szerokości szafkach telewizyjnych. Bardziej daje się jednak we znaki rozwiązanie gniazd połączeniowych. Część wejść znalazła się pod doskonale przemyślaną, zdejmowaną osłoną. Niestety, te rzadziej używane. Do najpopularniejszych portów HDMI można się dostać jedynie po uniesieniu jednej krawędzi projektora do góry. Dodatkowo, równie niedostępne gniazdo zasilające znalazło się z zupełnie innej strony obudowy. Zastanawia też umieszczenie suwaka regulacji ostrości pod osłoną filtra powietrza.

Obraz podbarwiony jest kolorem zielonym. Mało naturalnie wyglądają ciemne partie obrazu. Wynikiem dużej jasności jest również mała głębia czerni. Mocną stroną LS100 jest ostrość. Precyzyjnie też działa mechanizm jej regulacji. Bardzo duże są także możliwości korygowania zniekształceń. Opcja zmiany położenia narożników połączona jest z korektorem ugięć poduszkowych krawędzi obrazu.

Epson EH-LS100 to projektor uniwersalny. Kino domowe to tylko jedno z jego zastosowań. Świadczy o tym rozdzielczość, sterowany pilotem wskaźnik ekranowy albo funkcja PCFree pozwalająca odtwarzać filmy i wyświetlać zdjęcia bez pośrednictwa komputera, bezpośrednio z nośnika USB.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: