Epson EH-TW5650

Epson EH-TW5650

W skrócie:

Projektor Epsona, który pozwala oglądać obraz jednocześnie z dwóch źródeł.

Zalety:

  • Precyzyjne mechanizmy regulacji
  • Niezły głośnik
  • Dobre odwzorowanie kolorów

Wady:

  • Problemy z ostrością
  • Geometria obrazu

Projektor Epsona, który pozwala oglądać obraz jednocześnie z dwóch źródeł.

Epson EH-TW5650
Naturalność kolorów, czysty i szczegółowy obraz, niezła głębia czerni. To pozytywne cechy Epsona EH-TW5650. Projekt obudowy jest najwyższej jakości, podobnie jak użyte do produkcji materiały i wykonanie. Trzy regulowane nóżki, w tym jedna z mechanizmem szybkiego wysuwania ułatwiają ustawienie.

Oprócz standardowych funkcji, na obudowie znalazło się też miejsce na korektor zniekształceń trapezowych, lens shift i mechaniczną osłonę obiektywu. Tradycyjne pierścienie zostały tu zastąpione suwakami. Zapewniają one dużą precyzję obsługi i uzyskiwanych efektów. Za to charakterystyczna, duża, czarna obudowa obiektywu ma chyba sprawiać wrażenie, że zastosowany obiektyw jest znacznie bardziej okazały niż w rzeczywistości.

Zobacz również:

  • Najlepsze projektory 4K 2022 [RANKING]
  • Wiedźmin sezon 3 - wszystko co wiemy o kontynuacji serialu [18.05.2022]

Zaskakująco dobrze spisuje się głośnik wbudowany w projektor. Głośnik jest nieduży ale odtwarza dźwięki czysto, nie trzeszczy nawet po podkręceniu głośności do maksimum. Nie należy od niego oczekiwać głębokich basów ale wystarczy, by obejrzeć film czy mecz. Obraz jest zbalansowany, naturalny. Kolory w jego ciemnych partiach są niezłe choć czernie są trochę za jasne. Brakuje też szczegółów.

Największym minusem tego modelu Epsona jest ostrość obrazu. Często na ekran patrzy się jak przez mgłę. Do tego trudno pozbyć się tego efektu przez regulację. Spowodowane jest to sporą niejednorodnością. Wyostrzając jeden fragment ekranu, psuje się inny. Przy instalacji trzeba też popracować nad geometrią.

Epson EH-TW5650 wyposażony został w mechanizm upłynniający szybkie i dynamiczne sceny. Korzystanie z tego rodzaju udogodnień zależy jednak od subiektywnego odbioru każdego użytkownika. Tak, jak w większości rozwiązań na rynku uruchomienie funkcji z maksymalnymi ustawieniami powoduje, że obraz staje się nienaturalny. Najlepiej więc po włączeniu pozostać przy minimalnej wartości.