Epson EH-TW7400

Epson EH-TW7400 wyświetla obraz o rozdzielczości 4K, ale wyposażony jest w przetworniki obrazu 1920 × 1080 pikseli.

Epson EH-TW7400

W skrócie:

Wszechstronny projektor do kina domowego - i nie tylko - za ok. 10 tys. zł.

Zalety:

  • Ładne kolory
  • Wysoki kontrast
  • Automatyczna osłona obiektywu
  • Małe opóźnienie sygnału

Wady:

  • Brak portów HDMI 2.0
  • Znaczny spadek jasności w kinowych trybach wyświetlania

Projektor oferuje kontrast 200 000:1 i obsługuje technologię HDR10. Źródłem światła jest tradycyjna lampa, która pozwala na wyświetlanie obrazu z jasnością 2400 ANSI lumenów dla światła białego i kolorowego. Podczas normalnego użytkowania trzeba ją wymienić po 3500 godzinach pracy, ale w trybie oszczędnym wystarczy na 5000 godzin.

Model został zaprojektowany i wykonany z dbałością o najmniejsze szczegóły. Obudowa ma matowy, prawie biały kolor, z wyróżniającą się czarną osłoną sporego obiektywu. Osłona, jak przystało na konstrukcję z wyższej półki, została w pełni zautomatyzowana. Otwiera się i zamyka podczas uruchamiania i wyłączania projektora.

Zobacz również:

  • Jaki projektor będzie najlepszy do kina domowego? Zobacz najciekawsze modele
  • Jaki soundbar do telewizora wybrać? Przegląd najlepszych modeli w 2023

Urządzenie ma dwa gniazda HDMI, w tym jedno zgodne ze standardem HDCP2.2, niezbędnym do odtwarzania chronionych prawami autorskimi materiałów Ultra HD. Obydwa pracują jednak w standardzie 1.4. Brak portów HDMI 2.0 o przepustowości 18 GB/s jest trochę zaskakujący. Niespotykana w sprzęcie z tej półki cenowej jest za to pamięć ustawień obiektywu (można zachować aż 10 różnych konfiguracji).

Dzięki dynamicznej przysłonie udało się mocno poprawić kontrast obrazu i czytelność detali w ciemnych partiach obrazu. Przysłona jest też dość cicha i nie przeszkadza w oglądaniu. Mechanizm upłynniania ruchu przydaje się natomiast w oglądaniu dynamicznych scen i sportowych zmagań. Bardzo dobrze przygotowane zostały predefiniowane tryby wyświetlania obrazu. Jedynie w trybie dynamicznym równowaga kolorów zaburzona została przez mocne poszerzenie przestrzeni barwowej w kierunku koloru niebieskiego.

Maksymalną deklarowaną jasność można uzyskać jedynie w dynamicznym trybie pracy. Tryby najbliższe kina domowego, a więc kino i cyfrowe kino oferują niewiele ponad 30 tej wartości w jasnym ustawieniu lampy (pozostałe ok. 70%). Minimalne opóźnienie sygnału w TW7400 wynosi 29,3 milisekundy. Nie jest to dużo, zwłaszcza jak na typowy sprzęt kina domowego.

Projektor Epson EH-TW7400 możesz kupić w kilkunastu sklepach:

Kliknij tutaj, aby kupić projektor Epson EH-TW7400 w Prono

Kliknij tutaj, aby kupić projektor Epson EH-TW7400 w Nautilus2

Kliknij tutaj, aby kupić projektor Epson EH-TW7400 w ProShop

Kliknij tutaj, aby kupić projektor Epson EH-TW7400 w KraftMann

Kliknij tutaj, aby kupić projektor Epson EH-TW7400 w Hi-Fi System


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: