Epson EcoTank ITS L3060

Epson L3060

W skrócie:

Test drukarki atramentowej Epson L3060 z systemem stałego zasilania atramentem.

Zalety:

  • Niewielki koszt eksploatacji
  • Cicha praca
  • Precyzja wydruku grafiki

Wady:

  • Długi czas wydruku
  • Podstawowe wyposażenie w interfejsy

Niedrogi MFP z oferty Epsona okazuje się wyjątkowo opłacalny w zakupie.

Drukarka jest kompatybilna z tanimi zasobnikami, dostępnymi w cenie ok. 20 zł. Atramenty kolorowe powinny wystarczyć na zadrukowanie 7500 stron, a tusz czarny na 4500 stron.

Wraz z drukarką użytkownik otrzymuje zestaw zasobników kolorowych o wydajności 5200 stron i dwa zasobniki z tuszem czarnym o łącznej wydajności 14 000 stron. Ponadto L3060 może zostać objęta 3-letnią gwarancją po zarejestrowaniu jej na stronie producenta.

Sprzęt cechuje się niezwykle precyzyjnym wydrukiem materiałów graficznych. Nieco gorzej wypada efektywność mechanizmu drukującego. Pierwsza strona jest zadrukowywana dopiero po niemal 20 sekundach, a tempo pracy ciągłej przekłada się na wynik na poziomie 16 sekund na stronę.

Niewielka obudowa, ważąca zaledwie 4,9 kg, nie pomieściła żadnych dodatkowych interfejsów. Błyskawiczna i intuicyjna instalacja może się odbyć przez Wi-Fi lub USB. Podajnik ręczny pomieści 100 arkuszy papieru.

Obsługa drukarki odbywa się intuicyjnie się z poziomu uchylnego panelu sterowania, ale bez udziału wyświetlacza. Użytkownicy preferujący wygodniejsze formy zarządzania sprzętem mogą skorzystać z dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne.

Model L3060 okazał się najcichszą drukarką w teście, bijąc na głowę droższego Epsona L4160 pod kątem kultury pracy.