Epson EcoTank ITS L3060

Niedrogi MFP z oferty Epsona okazuje się wyjątkowo opłacalny w zakupie.

Epson L3060

W skrócie:

Test drukarki atramentowej Epson L3060 z systemem stałego zasilania atramentem.

Zalety:

  • Niewielki koszt eksploatacji
  • Cicha praca
  • Precyzja wydruku grafiki

Wady:

  • Długi czas wydruku
  • Podstawowe wyposażenie w interfejsy

Drukarka jest kompatybilna z tanimi zasobnikami, dostępnymi w cenie ok. 20 zł. Atramenty kolorowe powinny wystarczyć na zadrukowanie 7500 stron, a tusz czarny na 4500 stron.

Wraz z drukarką użytkownik otrzymuje zestaw zasobników kolorowych o wydajności 5200 stron i dwa zasobniki z tuszem czarnym o łącznej wydajności 14 000 stron. Ponadto L3060 może zostać objęta 3-letnią gwarancją po zarejestrowaniu jej na stronie producenta.

Zobacz również:

  • Recenzja: Epson EcoTank L3256
  • Jaką drukarkę z systemem stałego zasilania atramentem kupić? [RANKING 2023]

Sprzęt cechuje się niezwykle precyzyjnym wydrukiem materiałów graficznych. Nieco gorzej wypada efektywność mechanizmu drukującego. Pierwsza strona jest zadrukowywana dopiero po niemal 20 sekundach, a tempo pracy ciągłej przekłada się na wynik na poziomie 16 sekund na stronę.

Niewielka obudowa, ważąca zaledwie 4,9 kg, nie pomieściła żadnych dodatkowych interfejsów. Błyskawiczna i intuicyjna instalacja może się odbyć przez Wi-Fi lub USB. Podajnik ręczny pomieści 100 arkuszy papieru.

Obsługa drukarki odbywa się intuicyjnie się z poziomu uchylnego panelu sterowania, ale bez udziału wyświetlacza. Użytkownicy preferujący wygodniejsze formy zarządzania sprzętem mogą skorzystać z dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne.

Model L3060 okazał się najcichszą drukarką w teście, bijąc na głowę droższego Epsona L4160 pod kątem kultury pracy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: