Epson EcoTank ITS L4160

Model L4160 to jedno z nowszych urządzeń wielofunkcyjnych w ofercie Epsona.

Epson L4160

W skrócie:

Test drukarki atramentowej Epson L4160 z systemem stałego zasilania atramentem.

Zalety:

  • Niewielkie gabaryty
  • Szybkość druku
  • Czytnik kart pamięci

Wady:

  • Pobór mocy w stanie spoczynku
  • Głośność pracy

Sprzęt ma niewielką obudowę – najmniejszą z testowanych przez "PCWorlda" urządzeń z systemem stałego zasilania atramentem. Mimo to oferuje funkcję drukowania dwustronnego z niezwykle sprawnym mechanizmem, choć miejsca zostało już tylko na ręczny podajnik papieru (o pojemności 100 stron).

Pierwsza strona A4 o pokryciu 5% jest zadrukowywana w mniej niż 9 sekund. Kolejne wydruki mogą być przygotowywane jeszcze szybciej, nawet w tempie 6 sekund na stronę. Urządzenie otrzymało stosunkowo skromny zestaw interfejsów obejmujący tyko jedno gniazdo USB typu B. Miłym akcentem jest obecność czytnika kart pamięci, pozwalającego na drukowanie zdjęć bez udziału komputera.

Zobacz również:

  • Pojedynek drukarek: Epson EcoTank L3251 vs Canon Pixma G3470
  • Jaką drukarkę z systemem stałego zasilania atramentem kupić? [RANKING 2023]

Instalacja Epsona przebiega bez problemów – wraz z niewielkimi sterownikami instalowana jest aplikacja do obsługi technicznej urządzenia.

Sterowanie pracą drukarki odbywa się z poziomu niewielkiego kolorowego wyświetlacza. Menu urządzenia zostało opracowane w języku polskim.

Urządzenie jest niezwykle oszczędne w porównaniu do konwencjonalnych drukarek, jednak wśród testowanych modeli może okazać się najdroższe w eksploatacji. Zasobnik z tuszem czarnym o wydajności 7500 stron można kupić za ok. 50 zł. Atramenty kolorowe o wydajności 6000 stron są sprzedawane za ok. 26 zł. Koszt wydruku 100 stron w kolorze to nieco ponad 2 zł.

Wady? Pobór mocy w stanie spoczynku wynoszący aż 4,3 W oraz głośność pracy podczas drukowania.

Po zarejestrowaniu urządzenia na stronie producenta można wydłużyć gwarancję na sprzęt do 3 lat.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: