Epson EcoTank L7180

Drukuj, kopiuj, skanuj. Wielofunkcyjne urządzenie EcoTank L7180 to idealne rozwiązanie do domu i małego biura.

Nowoczesne i stylowe urządzenie Epson EcoTank L7180 to ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające domowe drukowanie zdjęć i dokumentów w maksymalnym formacie A3 w jakości nie ustępującej tej z profesjonalnych zakładów fotograficznych. Wyjątkowo niski koszt drukowania zapewnia pojemnik na atrament o bardzo dużej pojemności (70 ml na każdy kolor tuszu), który eliminuje konieczność korzystania z kartridży. Jak podkreśla producent, ilość atramentu dostarczanego z nowym urządzeniem może wystarczyć na trzy lata, co oznacza, że możemy zaoszczędzić nawet do 90% na kosztach tuszu. Ten zapas atramentu pozwala wydrukować do 1500 zdjęć (10 x 15 cm). Poza tym system EcoTank drugiej generacji ułatwia wymianę materiałów eksploatacyjnych - butelki mają specjalny "klucz", który sprawia, że dany kolor można wlać tylko do przeznaczonego dla niego zasobnika.

Za pomocą 5-kolorowego systemu zasilania w atrament, który poza zestawem CMY obejmuje czerń fotograficzną i czarny atrament pigmentowy możemy drukować zdjęcia i dwustronne dokumenty w doskonałej jakości - rozdzielczość drukowania to 5760 x 1440 DPI. Co ważne, ekologiczny druk piezoelektryczny eliminujący w procesie nagrzewanie tuszu czy podzespołów przekłada się także na długowieczność sprzętu i oszczędność energii.

Zobacz również:

 • Recenzja: EPSON EcoTank L3251 - tanie drukowanie w kompaktowym wydaniu

Drukarka oferuje gniazdo kart SD, wyświetlacz LCD, drukowanie zdjęć bez marginesów, dwa podajniki papieru, co pozwala np. drukować naprzemiennie zdjęcia i prace na zwykłym papierze bez wstawania od biurka.

Nie zabrakło oczywiście możliwości bezpośredniego przesyłania z urządzeń mobilnych - dzięki obsłudze Wi-Fi i aplikacji Epson iPrint sprawnie wydrukujemy każdy plik bez konieczności podłączania komputera czy laptopa.

Urządzenie 3 w 1 idealnie sprawdzi się w domu podczas pracy oraz nauki zdalnej, a także w niewielkich biurach. Format A3 pozwala też mu sprawdzić się świetnie np. w domach kultury czy szkołach przy organizacji wystaw i ozdabianiu sal oraz w biurach i pracowniach projektowych.

Drukarka posiada roczną gwarancję producenta, którą można promocyjnie wydłużyć na dodatkowe dwa lata. Bezpłatne wydłużenie gwarancji do 3 lat jest możliwe na stronie www.epson.pl/gwarancjanadrukarki.

Aktualną cenę urządzenia znajdziecie tutaj.

Ceny wkładu:

1 butelka (70 ml) z atramentem kosztuje 64 zł.

Najważniejsze dane techniczne:

 • Metoda drukowania: Głowica drukująca Micro Piezo™ firmy Epson
 • Rozdzielczość drukowania: 5.760 x 1.440 DPI
 • Szybkość druku: 28 Str./min. Monochromatyczny (papier zwykły), 28 Str./min. Colour (papier zwykły), 20 sekund(y) na zdjęcie 10 x 15 cm (błyszczący papier fotograficzny Premium Glossy Photo Paper)
 • Dwustronne: Tak (A4, zwykły papier)
 • Pojemność podajnika papieru: 50 Arkuszy
 • Pojemność podajnika papieru: 100 Arkuszy w standardzie, 20 Arkuszy fotograficznych
 • Przetwarzanie nośników wydruku: Automatyczny druk dwustronny (A4, zwykły papier), Drukowanie bez marginesów, Drukowanie na płytach CD/DVD
 • Wymiary produktu: 526‎ x 415 x 168 mm (szerokość x głębokość x wysokość)
 • Waga produktu: 10,5 kg
 • Kompatybilne systemy operacyjne: Mac OS X 10.6.8 or later, Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista, Windows XP, Wersja Windows XP Professional x64
 • Przyłącza: USB, WiFi, Ethernet, Wi-Fi Direct, Host USB