Epson L655

Zalety:

  • Szybkość pracy
  • ADF, dupleks
  • Wbudowana karta sieciowa i Wi-Fi

Wady:

  • Cena

Epson L655 to jedno z nielicznych urządzeń z systemem stałego zasilnia atramentem, która ma wbudowaną kartę Ethernet.

Producent wyposażył ją również w moduł Wi-Fi i gniazdo USB. Na skanerze zamontowano podajnik dokumentów ADF, który przyspiesza kopiowanie wielostronicowych dokumentów.

Starannie wykonana obudowa z czarnego matowego plastiku jest mocna i praktyczna (nie są widoczne na niej kurz i mikrorysy). Wyświetlacz LCD i rozbudowany panel sterujący oprócz możliwości uruchomienia podstawowych funkcji (kopiowanie, skanowanie, faksowanie) umożliwia również zarządzanie jakością wydruków.

Epson L655 ma czterokolorowy mechanizm drukujący. System ITS jest przymocowany do prawego boku obudowy, węże doprowadzające atrament do głowicy drukującej ukryte są w obudowie. Zbiorniki na kolorowe tusze mają pojemność po 70 ml, czarny jest dwukrotnie większy. Dolewanie tuszy wymaga jedynie odchylenia klapki zamontowanej na systemie ITS i wyciągnięcia silikonowych zatyczek z poszczególnych zbiorników. Zatyczki są przymocowane do obudowy drukarki, także nie powinny się zgubić.

Kolorowe tusze barwnikowe do drukarki sprzedawane są w 70 ml butelkach, czarny tusz pigmentowy dostępny jest w większej 140 ml butelce. Butelki z kolorowymi tuszami kosztują po 23 zł i wystarczają na wydrukowanie 6500 stron. Za butelkę z czarnym tuszem zapłacicie ok 50 zł (wystarcza na wydrukowanie do 6000 stron). Koszty drukowania są bardzo niskie i trudno w cenie 2000 zł byłoby znaleźć równie tani w eksploatacji kombajn biurowy.

Epson L655 okazuje się też jednym z najwydajniejszych urządzeń wyposażonych w ITS. Na wydrukowanie 10 stronicowego dokumentu tekstowego czekaliśmy tylko minutę. Drukowanie 10 stronicowego dokumentu mieszanego (tekst i grafika) również okazało się rekordowo szybkie i trwało nieco ponad dwie minuty (132 sekund. Pozostałe drukarki potrzebowały na to 3-4 minut. Co ważne L655 jako jedyna ma zamontowany w torach drukarki moduł druku dwustronnego. Drukarkę pochwalić należy też za jakość wydruków tekstowych i mieszanych. Wydrukowane czcionki są kontrastowe i wyraźne. Również zdjęcia mają dobrą jakość.