Epson L655

Epson L655 to jedno z nielicznych urządzeń z systemem stałego zasilnia atramentem, która ma wbudowaną kartę Ethernet.

Producent wyposażył ją również w moduł Wi-Fi i gniazdo USB. Na skanerze zamontowano podajnik dokumentów ADF, który przyspiesza kopiowanie wielostronicowych dokumentów.

Starannie wykonana obudowa z czarnego matowego plastiku jest mocna i praktyczna (nie są widoczne na niej kurz i mikrorysy). Wyświetlacz LCD i rozbudowany panel sterujący oprócz możliwości uruchomienia podstawowych funkcji (kopiowanie, skanowanie, faksowanie) umożliwia również zarządzanie jakością wydruków.

Zobacz również:

  • Recenzja: EPSON EcoTank L3251 - tanie drukowanie w kompaktowym wydaniu
  • Promocje na drukarki wielofunkcyjne - najlepsze oferty [14.09.2021]
  • Uwaga! Wysokie rabaty w Ole Ole - najciekawsze oferty [20.03.2022]

Epson L655 ma czterokolorowy mechanizm drukujący. System ITS jest przymocowany do prawego boku obudowy, węże doprowadzające atrament do głowicy drukującej ukryte są w obudowie. Zbiorniki na kolorowe tusze mają pojemność po 70 ml, czarny jest dwukrotnie większy. Dolewanie tuszy wymaga jedynie odchylenia klapki zamontowanej na systemie ITS i wyciągnięcia silikonowych zatyczek z poszczególnych zbiorników. Zatyczki są przymocowane do obudowy drukarki, także nie powinny się zgubić.

Kolorowe tusze barwnikowe do drukarki sprzedawane są w 70 ml butelkach, czarny tusz pigmentowy dostępny jest w większej 140 ml butelce. Butelki z kolorowymi tuszami kosztują po 23 zł i wystarczają na wydrukowanie 6500 stron. Za butelkę z czarnym tuszem zapłacicie ok 50 zł (wystarcza na wydrukowanie do 6000 stron). Koszty drukowania są bardzo niskie i trudno w cenie 2000 zł byłoby znaleźć równie tani w eksploatacji kombajn biurowy.

Epson L655 okazuje się też jednym z najwydajniejszych urządzeń wyposażonych w ITS. Na wydrukowanie 10 stronicowego dokumentu tekstowego czekaliśmy tylko minutę. Drukowanie 10 stronicowego dokumentu mieszanego (tekst i grafika) również okazało się rekordowo szybkie i trwało nieco ponad dwie minuty (132 sekund. Pozostałe drukarki potrzebowały na to 3-4 minut. Co ważne L655 jako jedyna ma zamontowany w torach drukarki moduł druku dwustronnego. Drukarkę pochwalić należy też za jakość wydruków tekstowych i mieszanych. Wydrukowane czcionki są kontrastowe i wyraźne. Również zdjęcia mają dobrą jakość.