Epson L850

Epson L850 to w urządzenie 3 – funkcyjne, które może służyć do drukowania, skanowania i kopiowania.

Zawdzięcza to zamontowanemu na drukarce płaskiemu skanerowi CIS. Oferuje nowoczesną stylistykę i jest starannie wykonane z bardzo dobrej jakości plastiku. Jej wymiary to 542‎ x 386 x 196 mm (szerokość x głębokość x wysokość).

Z przodu obudowy zamontowano kolorowy wyświetlacz i dodatkowe przyciski do nawigowania po interfejsie programowym (jest spolszczony), kopiowania. Tuż pod nim umieszczono gniazdo USB Host, do którego można podłączyć zewnętrzny nośnik. Obok niego jest czytnik kart MS PRO/SD, który ułatwia drukowanie zdjęć bezpośrednio z karty pamięci wyjętej z aparatu fotograficznego.

Zobacz również:

  • Recenzja: Epson EcoTank L8180
  • Recenzja: Epson L3251
  • Black Days - elektronika taniej nawet o 75%. Dostępne tysiące produktów

Urządzenie można podłączyć do komputera (USB), lub do bezprzewodowej sieci za pomocą wbudowanego modułu Wi-Fi. Na wyposażaniu drukarki nie ma przewodowej karty sieciowej.

Epson L850 ma sześciokolorowy mechanizm ITS, który zawieszony jest na prawym boku obudowy o bardzo podobnej konstrukcji jak w drukarce L455. Tyle, że oprócz standardowych kolorów (błękitny, purpurowy, żółty) dostępne są jeszcze jasny purpurowy i jasny błękitny. Wszystkie pojemniki mają taką samą pojemność (70 ml). Chcąc je napełnić trzeba zdjąć system ITS i go położyć.

Do drukarki dodawane są butelki z tuszem Epsona o pojemności 70 ml. Butelki z kolorowymi tuszami barwnikowymi kosztują około 40 zł każda, czarny jest o kilka złotych tańszy. Z jednego kompletu atramentów można wydrukować do 1800 zdjęć w rozmiarze 10 x 15 cm (4 x 6 cala).

Epson L850 niezbyt dobrze radzi sobie z dokumentami tekstowymi, które drukuje dosyć wolno. To jednak wada wszystkich drukarek fotograficznych. Wydruki mieszane, czyli zawierające tekst i grafikę drukuje dosyć szybko. Na 10 stronicowy dokument czekaliśmy 161 sekund, czyli o pięć sekund krócej, niż na 10 stronicowy dokument tekstowy. Zdjęcia również drukują się szybko i to w bardzo dobrej jakości.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: