Epson Stylus Office BX300F

Zalety:

  • + dobra jakość prostszych wydruków
  • + wodoodporne atramenty
  • + czuły skaner

Wady:

  • - słabe cieniowanie
  • - wolny skaner

Model Office BX300F już samą nazwą dekonspiruje swoje przeznaczenie. Mamy tu szybki faks z książką na 60 numerów i sporych rozmiarów pulpit z klawiaturą na jego potrzeby oraz skaner z automatycznym podajnikiem dokumentów. Gniazda na karty pamięci wydają się typowo fotograficznym wyposażeniem, ale przecież mogą służyć do przechowania danych, zwłaszcza, że są dostępne z podłączonego komputera.

Model Office BX300F już samą nazwą dekonspiruje swoje przeznaczenie. Mamy tu szybki faks z książką na 60 numerów i sporych rozmiarów pulpit z klawiaturą na jego potrzeby oraz skaner z automatycznym podajnikiem dokumentów. Gniazda na karty pamięci wydają się typowo fotograficznym wyposażeniem, ale przecież mogą służyć do przechowania danych, zwłaszcza, że są dostępne z podłączonego komputera. Poza tym większość elementów pozostaje identyczna jak w modelach SX200 i SX400. Za wyjątkiem skanera, który chociaż ma takie same parametry (120x2400 dpi), to okazał się o wiele lepszy. Radził sobie świetnie ze skanowaniem trudnych zdjęć, gorzej było z wiernością kolorów. Tekst zeskanowany za jego pomocą został prawie bezbłędnie rozpoznany przez dołączonego FineReadera.

Tempo druku nie jest rewelacyjne, ale w stosunku do starszych konstrukcji wyposażonych w tą samą liczbę dysz (4x90) przyspieszenie jest zauważalne. To zasługa umiejętności wystrzelenia z jednej dyszy kropli aż pięciu różnych rozmiarów.

Czterokolorowy zestaw tuszy pigmentowych w osobnych zasobnikach DuraBrite jest wodoodporną kompozycją., najlepszą do prostszych tematów. Gorzej z grafiką, słabo ze zdjęciami. Sporej ilości barwnika w trzypikolitrowej kropli nie da się już bardziej podzielić, dlatego przejścia tonalne nie mogą być nadzwyczajne. Za to nie brakuje rozdzielczości – bardzo dobrze zakończył się test mikrodruku. Stary problem jest związany z nietypową rozdzielczością drukowania 1440 dpi, na którą sterownik musi przeliczać prawie wszystkie oryginały, nawet ze skanerów Epsona. Jest trochę lepiej, ale dalej mory, szumy i inne efekty niecałkowitych zaokrągleń prześladują wydruki. Niepokoić mogą wyższe koszty druku, które jedna można obniżyć kupując naboje w kompletach trzy lub czterokolorowych.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier