Epson Stylus Office BX305F

Epson Stylus Office BX305F jest urządzeniem wielofunkcyjnym do pracy biurowej. Oprócz drukarki (5760x1440 dpi), skanera (1200x2400 dpi) i funkcji kopiowania ma jeszcze faks. Komunikuje się z komputerem za pośrednictwem USB 2.0 albo bezprzewodowo. Wygodę użytkowania powieksza duży podajnik papieru do drukarki i automat na 30 kartek do skanera.

Budowa

Epson Stylus Office BX305F został zaprojektowany do walki o tytuł najtańszego urządzenia wielofunkcyjnego do zastosowań biurowych. O takim przeznaczeniu kombajnu świadczą proporcje dysz, którymi wystrzeliwany jest atrament. Mamy ich 90 do koloru czarnego i po 29 do pozostałej, kolorowej trójki. To dowód preferencji dla druku dokumentów. Podobna, dokumentowa specjalizacja jest widoczna w konstrukcji skanera. Został on wyposażony w podajnik kartek na 30 stron. Mamy jeszcze szybki faks, z książką na 60 numerów. Kombajn komunikuje się z komputerem za pośrednictwem USB 2.0 albo bezprzewodowo. W urządzeniu jest niewielki, dwuliniowy wyświetlacz monochromatyczny, przydatny chociażby w czasie instalacji połaczenia przez Wi-Fi czy wprowadzania parametrów kopiowania.

Możliwości

Epson jest znany ze sterowników bardzo bogato wyposażonych w rozmaite funkcje. Tak jest i w wypadku Stylus Office BX305F. W TWAIN-ie dostarczanym do skanera i w sterowniku drukarki jest wiele filtrów i retuszy znanych z drogich modeli tego producenta. Druk przebiega z rozdzielczością do 5760x1440 dpi, skanowanie do 1200x2400.

Zobacz również:

  • Najlepsze skanery do zastosowań biznesowych - przegląd 2022
Epson Stylus Office BX305F
Epson Stylus Office BX305F

Brak gniazdek na jakiekolwiek pamięci uniemożliwia skanowanie czy drukowanie bez komputera. Rozpoznanie tekstu odbywa się za pomocą FineReadera.

Wydajność

Druk w kolorze czarnym, chociaż jest specjalnością tego modelu, pozostaje niekonkurencyjnie wolny. 270 sekund trwa druk dziesięciu takich stron. W kolorze jest jeszcze wolniej. Dwanaście minut trwało drukowanie podobnego dokumentu w kolorze. Tyle samo czasu pochłonęło drukowanie fotografii w formacie A4. Za to jakość druku wypada o wiele lepiej. Kolory, szczegóły i grafika są naprzyzwoitym poziomie. Fotografia także nie odbiega na niekorzyść od średniej. Tylko to słabe tempo ...

Skaner jest wolny i mało dynamiczny, zbyt słaby do skanowania dobrych zdjeć. Za to bardzo dobrze udało się rozpoznawanie tekstu. To zasługa FineReadera, dodawanego do urządzenia.

Druk nie kosztuje fortuny. To dzięki oddzielnym kałamarzon do każdego koloru i możliwości założenia większych, bardziej ekonomicznych pojemności. Dzięki temu czarny atrament na zadrukowanie strony kosztuje 15 groszy. W wypadku koloru ta cena rośnie aż do 45.

Wyniki testu

Epson Stylus Office BX305F

Epson Stylus Office BX305F
Epson Stylus Office BX305F

Wnioski

Epson Stylus Office BX305F jest tanim kombajnem wielofunkcyjnym przeznaczonym do pracy w biurze. Dzięki sporemu podajnikowi papieru i ADF w skanerze bardzo wolne tempo pracy nie jest aż tak dokuczliwe. Na rynku kombajn konkuruje z Deskjetem 3070A B611 z HP, Canonem PIXMA MP495 i Brotherem MFC-J265W


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: