Epson Stylus Office BX535WD

Epson Stylus Office BX535WD jest kombajnem wielofunkcyjnym ze specjalnością biurową, ale bez faksu i podajnika dokumentów do skanera. Może drukować w rozdzielczości do 5760x1440 dpi i skanować w 2400 dpi. Segment druku jest wyposażony w dupleks i szufladowy podajnik na 150 kartek. Z komputerem urządzenie łączy się przez USB. Może takze pracować w sieci przewodowej lub Wi-Fi. Ostatnim interfejsem jest gniazdo na karty pamięci.

Budowa

Epson Stylus Office BX535WD jest kombajnem wielofunkcyjnym przeznaczonym do pracy biurowej. Ale z pewnymi wyjątkami. Po pierwsze nie ma faksu. Po drugie skaner nie został wyposażony w automatyczny podajnik dokumentów. Stosy kartek trzeba obsługiwać ręcznie. Podajnik, faks i 250 (zamiast 150)kartkowy podajnik jest w modelu 635FWD, o 200 złotych droższym.

W druku korzysta się z czterech (CMYK) wodoodpornych atramentów pigmentowych DuraBrite. Mogą drukować w rozdzielczości do 5760x1440 dpi. Dysze są wykonane w technologii piezoelektrycznej. Do czerni jest ich 384, do kolorów 3x po 128. Dysz nie jest wiele, ale pracują szybciej od termicznych i potrafią wystrzeliwać krople różnych wielkości. To bardzo skraca drukowanie.

Zobacz również:

  • Pojedynek drukarek: Epson EcoTank L3251 vs Canon Pixma G3470

Segment druku jest wyposażony w dupleks, tylną tacę zastąpił szufladowy podajnik, dzięki czemu wystarczy miec dostęp do urządzenia tylko z przodu. Skaner dysponuje rozdzielczością 2400 dpi, jest wykonany w technologii CIS.

Możliwości

Z komputerem urządzenie łączy się przez USB. Może takze pracować w sieci przewodowej lub Wi-Fi. Ostatnim interfejsem jest gniazdo na karty pamięci, definitywnie zrezygnowano ze slotu PictBridge. Osoby przyzwyczajone do standardowego sterownika drukarek Epsona czeka niespodzianka. Poszczególne okna zostały kompletnie przeorganizowane, mamy mniej zakładek, więcej predefiniowanych profili. Pierwsza zakładka poświęcona drukowi biurowemu, druga opcjom zaawansowanym, trzecia konserwacji. Bardziej lakonicznie potraktowano fotografie, z całej gamy retuszy pozostała tylko redukcja czerwonych oczu.

Epson Stylus Office BX535WD
Epson Stylus Office BX535WD

Za to skanerem steruje się po staremu. W wersji zaawansowanej sterownik imponuje liczbą retuszy, które w pracy biurowej nie będą potrzebne. Rozpoznawanie tekstu wykonuje dołączany do oprogramowania pakiet Presto! PageManager.

Wydajność

Urządzenie drukuje szybciej od podobnego modelu z poprzedniego roku. Rekordowo szybko powstaje prosty tekst, w dwie minuty ma się gotowych 10 stron z kolorową grafiką. W najwyższej rozdzielczości strona A4 drukuje się w pięć minut. Jednocześnie dalej można mieć zastrzeżenia do jakości. Czcionki drukowane w standardowej jakości pozostają postrzępione, czerń nie kryje równomiernie. Widać zbyt mocno postawiono na tempo druku, co oczywiście można skorygować w sterowniku. Grafika pozostawia lepsze wrażenie, ale są problemy z oddaniem bardziej zaawansowanych kolorów. W najtrudniejszych wydrukach widać braki amunicji, niedostateczną rozdzielczość i duża kroplę. Ale to nie są tematy biurowe.

Skaner także przyspieszył, ale nie jest to jeszcze tempo rekordowe. Jakość samych skanów jest bardzo dobra, ale na standardy biurowe. Łatwiejsze fotografie są kresem jego możlwości. Do urządzenia pasują atramenty dwóch pojemności. Zestawem większym, droższym, ale bardziej ekonomicznym drukuje się czarną stronę za 11, a kolorową za 32 grosze.

Wyniki testu

Epson Stylus Office BX535WD
Epson Stylus Office BX535WD
Epson Stylus Office BX535WD
Epson Stylus Office BX535WD

Wnioski

Do klasycznego urządzenia biurowego Epsonowi brakuje faksu i podajnika dokumentów do skanera. Za to jest niska cena i niedrogie drukowanie. Konkurencją dla Epsona są HP Officejet 6500 Plus, Canon PIXMA MG5350 i Lexmark Prospect Pro209.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: