Epson Stylus Photo PX810FW

Zalety:

  • Szybki druk w kolorze
  • Dobra jakość trudniejszego druku
  • Bezkonkurencyjny skaner

Wady:

  • Wysoka cena
  • Słabszy druk tekstu

Kombajn Stylus Photo PX810W Epson wyposażył we wszystko co miał najlepszego. Wyszło oryginalne połączenie wyspecjalizowanej drukarki fotograficznej z typowo biurowym dupleksem i faksem. Część drukująca jest dużym krokiem naprzód.

Kombajn Stylus Photo PX810W Epson wyposażył we wszystko co miał najlepszego. Wyszło oryginalne połączenie wyspecjalizowanej drukarki fotograficznej z typowo biurowym dupleksem i faksem. Część drukująca jest dużym krokiem naprzód. Dzięki dużej liczbie dysz i nowemu piezoelektrykowi można wreszcie wybierać lepsze tryby pracy bez długiego czekania na wydruk. W PX810 jest fotograficzna wersja tego systemu. Urządzenie ma sześć atramentów Claria (CMYK + cyjan i magenta z mniejszym stężeniem barwnika) i do każdego z nich po 180 dysz.

Stylus Photo jest znacznie wolniejszy od biurowych kuzynów w druku monochromatycznym, ale z momentem używania koloru ta zależność się odwraca. Na dodatek w naszych testach okazało się, że nawet w najwyższych trybach można zrezygnować z teoretycznie lepszego, ale wolniejszego druku jednostronnego. To zasługa nowego mechanizmu, który w odróżnieniu od biurowej wersji ma nieruchome pojemniki z atramentem, połączone z głowicą giętkimi rurkami. Ubyło masy poruszającej się tam i z powrotem i w konsekwencji zmniejszyły się drgania i dzięki czemu można było poprawić precyzję ruchu głowicy.

Testy jakości nie wypadły tak jednoznacznie. Zdjęcie było najlepsze, bardzo dobre kolory, ale już za szczegóły ocena była niższa. To następstwo niekonkurencyjnej i nietypowej rozdzielczości 1440x5760. Najgorzej wyszedł druk tekstu i monochromatycznej grafiki. Litery były postrzępione, a czerń nieprzekonywująca. W tym modelu kombajnu przekonstruowano podajnik papieru. Podajnik tylni ze ścieżką w kształcie litery J zastąpiono szufladą. Z niedobrym skutkiem. Cienkie kartki były pobierane po kilka na raz, w efekcie część strony drukowała się na jednej, reszta na drugiej kartce bez żadnych ostrzeżeń. Za to świetnie zaprezentował się skaner. Najlepsze zdjęcie i najszybsze tempo, tylko nieco gorzej z zachowaniem kolorów.

Urządzenie ma komplet gniazd na karty pamięci aparatów cyfrowych, złącze PictBridge oraz spory ekran o przekątnej 6,3 cm. Z komputerem łączy się przez USB lub jedno z dwóch rodzajów połączeń sieciowych, Ethernet i Wi-Fi 802.11 b/g.