Epson Stylus SX235W

Epson Stylus SX235W jest kombajnem trzyfunkcyjnym do domu lub małego biura. Drukuje, skanuje i kopiuje. Urządzenie ma port USB i Wi-Fi. W segmencie druku jest 90 dysz piezoelektrycznych do koloru czarnego i po 29 na kolor. Dysze wystrzeliwują krople czteropikolitrowe. Druk przebiega z rozdzielczością do 5760x1440 dpi. W skanerze (1200x2400 dpi) współpracują białe LED-y z komórkami CIS.

Budowa

Epson Stylus SX235W jest tanim urządzeniem wielofunkcyjnym do domu lub małego biura. W kombajnie nie ma śladu po popularności fotografii cyfrowej. Nie ma ani gniazda na karty pamieci, ani portu PictBridge. W związku z tym możliwości pracy bez komputera skurczyły się do kopiowania. Urządzenie ma port USB, jest możliwe także podłączenie kombajnu do sieci bezprzewodowej. W segmencie druku wykorzystuje się technologię piezoelektryczną. Mamy 90 takich dysz do koloru czarnego i po 29 do pozostałej, kolorowej trójki. Dysze wystrzeliwują krople czteropikolitrowe. Skaner dysponuje rozdzielczością 1200 dpi. Swiatło generowane przez białę LED-y, jest po odbiciu od oryginału rejestrowane przez komórki CIS.

Możliwości

Epson jest znany ze sterowników bardzo bogato wyposażonych w rozmaite funkcje. Tak jest i w wypadku Stylus Stylus SX235W.

Zobacz również:

  • Jaką drukarkę z systemem stałego zasilania atramentem kupić? [RANKING 2022]
  • Recenzja: Epson EcoTank L8180
  • Najlepsze skanery do zastosowań biznesowych - przegląd 2022
Epson Stylus SX235W
Epson Stylus SX235W

W TWAIN-ie dostarczanym do skanera i w sterowniku drukarki jest wiele filtrów i retuszy znanych z drogich modeli tego producenta. Druk przebiega z rozdzielczością do 5760x1440 dpi, skanowanie do 1200x2400.

Wydajność

Druk w kolorze czarnym pozostaje niekonkurencyjnie wolny. 270 sekund trwa druk dziesięciu stron monchromatycznych. W kolorze jest jeszcze wolniej. Dwanaście minut trwało drukowanie dziesięciu stron z ilustracjami w kolorze. Tyle samo czasu pochłonęło drukowanie fotografii w formacie A4. Za to jakość druku wypada o wiele lepiej. Kolory, szczegóły i grafika są na przyzwoitym poziomie. Fotografia także nie odbiega na niekorzyść od średniej.

Skaner jest wolny, ale wystarczajaco dynamiczy żeby poradzić sobie nawet z trudnymi zdjęciami. Bardzo dobrze wypadł test rozpoznawanie tekstu. To zasługa FineReadera, dodawanego do urządzenia.

Koszty druku są w normie. To dzięki oddzielnym kałamarzon do każdego koloru i możliwości założenia większych pojemników. Z tego powodu czarny atrament na zadrukowanie strony kosztuje 14 groszy, ale kolorowej już 47.

Wyniki testu

Epson Stylus SX235W
Epson Stylus SX235W
Epson Stylus SX235W
Epson Stylus SX235W

Wnioski

Epson Stylus SX235W jest tanim kombajnem wielofunkcyjnym przeznaczonym do pracy w domu albo małym biurze. Wyróżnia się wolnym tempem ale dobrą jakoscią zarówno druku jak i skanowania. Na rynku kombajn konkuruje z Deskjetem 3070A B611 z HP, Canonem PIXMA MP495 i Brotherem MFC-J265W