Epson TW3600

Epson oferuje wiele projektorów LCD Full HD do kina domowego, wśród których są modele z każdej kategorii cen. TW3600 należy do tzw. średniej półki jednak oferowany przez niego obraz może rywalizować z niejednym, droższym, modelem konkurencji.

Urządzenie jest następcą testowanego przez nas udanego EH-TW3000 z tym, że jest od niego o kilka tysięcy tańsze. Oferowany za ok. 6000 zł staje się jednym z najlepszych modeli Full HD w swojej klasie.

Projektor ma estetyczną obudowę. Na górze umieszczono pokrętła mechanicznej zmiany położenia obiektywu w pionie i poziomie. To przydatna funkcja, dzięki której urządzenie nie musi stać centralnie do wyświetlanego obrazu. Wykorzystano znany z poprzednich konstrukcji Epsona, udany obiektyw firmy Fujinon z bardzo dużym zakresem zoomu (2,1:1). Oferuje on ostry i szczegółowy obraz na całej powierzchni ekranu.

Mocna czerń

Największą zmianą w stosunku do poprzednika jest zwiększenie dynamicznego kontrastu do robiącego wrażenie 50 000:1. Co najważniejsze, nie jest osiągany jedynie "na papierze" - model Epsona wypada świetnie pod tym względem, a głębia i różnorodność czerni (szczególnie w trybach kinowych) jest najwyższej próby. Obraz ma żywe, nasycone kolory i mimo wyśrubowanych parametrów zachowuje szczegółowość.

TW3600 oferuje wysoką jasność, która jak się przekonaliśmy, nie została okupiona pogorszeniem kontrastu. 2000 ANSI to wartość do niedawna niespotykana w modelach do kina domowego. Co oznacza w praktyce? To, że TW3600 wyświetla znakomity, kilkudziesięciocalowy obraz także w oświetlonym pomieszczeniu.

EH-TW3500 ma taki sam jak EH-TW3000 rozbudowany zestaw gniazd, wśród których znalazły się dwa złącza HDMI w wersji 1.3, pozwalające m.in. zwiększyć spektrum reprodukcji barw (do ponad miliarda) pod warunkiem, że urządzenie będące źródłem sygnału (np. odtwarzacz Blu-ray) dysponuje podobnym złączem. Urządzenie zostało bardzo dobrze skalibrowane fabrycznie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: