Eta multisystem 720

Zalety:

  • Umiarkowana cena
  • Bezpieczne rozwiązania
  • Długie podtrzymanie

Wady:

  • Wolne tempo ładowania baterii
  • Małe możliwości oprogramowania

Multisystem 720 należy do najmniejszych zasilaczy Ety z serii dobrze sprawdzonej przez kilka lat produkcji. Nie ma fajerwerków niemniej jednak swoje podstawowe zadania wypełnia bez pudła. W teście zaskoczył nas pozytywnie kilkukrotnie.

Multisystem 720 należy do najmniejszych zasilaczy Ety z serii dobrze sprawdzonej przez kilka lat produkcji. Nie ma fajerwerków niemniej jednak swoje podstawowe zadania wypełnia bez pudła. W teście zaskoczył nas pozytywnie kilkukrotnie. Po pierwsze długim podtrzymaniem obciążenia (450W), które w zasadzie przekracza jego możliwości (430W). Prawie sześć minut w próbie, która nie powinna się nawet rozpocząć, to spory wyczyn. Po dwóch godzinach ładowania było już dużo krócej (2:11). Drugim wyczynem Ety było bardzo sprawne przejście z zasilania sieciowego na bateryjne. Falownik uruchomił się prawie idealnie zgodnie z fazą zastępowanego przebiegu. Dłużej trwa wyrównanie amplitudy. Napięcie wytwarzane w falowniku kształtem najbardziej przypomina fale prostokątną.

Sprytnie rozwiązano problem stopni AVR. Konstruktorzy zauważyli brak potrzeby obniżania napięcia w krajowych warunkach. W konsekwencji zrezygnowali ze stopni obniżających, został tylko jeden stopień podwyższający napięcie sieciowe o dziewiętnaście procent. Od 192 V napięcie jest podnoszone do 222 V. Zakres wykorzystania AVR nie jest wielki, już poniżej 182 V zasilacz przełącza się na pracę bateryjną. To sam dzieje się przy przekroczeniu 260V. Za pomocą baterii wytwarzane jest 220V, chociaż powinno być o dziesięć jednostek więcej. Jedną ze słabszych stron urządzenia jest pobór kilkunastu watów energii na biegu jałowym. Przed koniecznością zmniejszenia tej liczby producent raczej nie ucieknie.

Ety pozostają najlepiej zabezpieczone, mają dwa bezpieczniki na każdą fazę, gniazdka typu E z bolcem chronią przed inwazją innych przedmiotów poza wtyczką. W obudowie brak otworów wentylacyjnych, więc ewentualny ogień nie rozprzestrzeni się tak łatwo.

Eta została wyposażona w standardowy zestaw filtrów zakłóceń radiowych i innych części widma elektromagnetycznego oraz tłumik warystorowy do przeciwdziałania przepięciom. Poza zabezpieczeniem zasilania można je wykorzystać do ochrony linii telefonicznej.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier