Ever ECO LCD 800

Ever ECO LCD 800 zabezpiecza do mocy pozornej 800 VA i czynnej 500 W. Został zaprojektowany w topologii offline. Falownik nie generuje napięcia sinusoidalnego tylko jego prostokątny odpowiednik o wartości 230 V. Urządzenie ma cztery gniazdka formatu komputerowego z ochroną bateryjną i przeciwprzepięciową oraz cztery tylko z drugą z nich. W ten sam sposób może być chroniona sieć Ethernet. Wewnątrz urządzenia są dwie baterie po dziewięć amperogodzin.

Możliwości

Ever ECO LCD 800 jest nową konstrukcją. Wyróżnia się nie tylko atrakcyjnym wyglądem i posiadaniem wyświetlacza LCD, ale także dużą pojemnością ogniw i ich usytuowaniem. W starszych konstrukcjach Evera dostęp do baterii był możliwy dopiero po rozebraniu obudowy. W nowej ogniwa mają swój własny przedział. Kontakty do baterii stały się dostępne. To bardzo ułatwia nie tylko wymianę akumulatorów, ale i przechowywanie urządzenia w stanie wyłączonym, na przykład w sklepie. Można wtedy łatwo odłączyć baterie i w ten sposób znacznie wydłużyć okres ich eksploatacji.

Budowa

Ever ECO LCD 800 zabezpiecza do mocy pozornej 800 VA i czynnej 500 W. Został zaprojektowany w topologii offline. Jest ona prostsza od interaktywnej, brakuje między innymi układu automatycznej regulacji napięcia. W ECO LCD 800 w zakresie akceptowalnym (ze względu na histerezę, napięcia przełączania w razie wzrostu i spadku różnią się od siebie) wejście jest bezpośrednio połączone z wyjściem. Poza tym zakresem od razu następuje przełączenie na baterie. Podczas spadku napięcia dzieje się to przy 192 V (powrotne przy 201 V), a w wypadku napięć zbyt wysokich odpowiednio przy 256 i z powrotem przy 253 V. Taki system gwarantuje napięcie na wyjściu w granicach od 192 do 256 V. Inną wadą zasilaczy offline jest dłuższy czas przełączania. Pod tym względem w Everze nie jest źle, udało się uzyskać średnio sześć milisekund. Komputerowe zasilacze impulsowe radzą sobie z przerwami wielokrotnie dłuższymi. Nad wykorzystaniem ECO LCD 800 do zabezpieczenia innych urządzeń trzeba się zastanowić także z innego powodu. Falownik nie generuje napięcia sinusoidalnego tylko jego prostokątny odpowiednik o wartości 230 V.

Zobacz również:

  • Boże Ciało 2023: zmiana pracy kurierów - najważniejsze informacje

Urządzenie ma cztery gniazdka formatu komputerowego z ochroną bateryjną i przeciwprzepięciową oraz cztery tylko z drugą z nich. W ten sam sposób może być chroniona sieć Ethernet. Wewnątrz urządzenia są dwie baterie po dziewięć amperogodzin, technicznie bardziej zaawansowane od innych, stąd ich wyższa cena. Nominalnie powinny wytrzymać trzynaście minut pracy pod obciążeniem równym 50 procentom nominalnego albo 210 sekund pod pełnym.

Wyniki testów

Ever ECO LCD 800

charakterystyka

W naszym teście obciążenie pośrednie (75% maksymalnego) podtrzymywały przez 10 minut. Niezłe było tempo ładowania, po dwóch godzinach baterie uzyskały 60% swojej nominalnej pojemności.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: