Ever ECO Pro CDS 1000 (Rack)

Ever ECO ProCDS 1000 (Rack) jest przystosowany do montażu w szafach serwerowych. Dostarcza napięcie w kształcie sinusa, ma budowę według topologii offline. Urządzenie jest w stanie podtrzymywać obciążenie 1000 VA mocy pozornej lub 650 W mocy czynnej. Ma cztery gniazdka formatu komputerowego oraz interfejs USB przeznaczony do komunikowania się z programem Powersoft, który powinno się zainstalować na zasilanym komputerze. Magazynem energii są dwie baterie o łącznej pojemności dziesięciu amperogodzin.

Ever ECO ProCDS 1000 (Rack) jest przystosowaną do montażu w szafach serwerowych przekonstruowaną wersją zasilacza stacjonarnego. Obie dostarczają napięcia w kształcie sinusa, także w czasie pracy bateryjnej i uaktywnieniu się falownika. Wewnętrzne podzespoły są połączone według topologii offline. Zwykle oznacza to dłuższy czas przełączania na pracę bateryjną po zaniku napięcia na wejściu spowodowany brakiem śledzenia fazy występującym w modelach interaktywnych. A także brak systemu podwyższania zbyt niskiego ani obniżania za wysokiego napięcia zasilania. Przekroczenie zakresu tolerancji powoduje od razu przejście na pracę bateryjną.

Urządzenie jest w stanie podtrzymywać obciążenie 1000 VA mocy pozornej lub 650 W mocy czynnej. Wersja zasilacza do montowania w szafach ma cztery gniazdka formatu komputerowego oraz interfejs USB przeznaczony do komunikowania się z programem Powersoft, który powinno się zainstalować na zasilanym komputerze.

Zobacz również:

  • Boże Ciało 2023: zmiana pracy kurierów - najważniejsze informacje

Możliwości

Magazynem energii są dwie baterie o łącznej pojemności dziesięciu amperogodzin. Mają one wystarczać na trzy i pół minuty pracy pod obciążeniem stuprocentowym, albo dziewięć minut pod dwukrotnie mniejszym. Nominalnie ładowanie przebiega sprawnie, pięć godzin powinno wystarczyć do odtworzenia 90 procent pojemności baterii. O stanie urządzenia informują cztery trzy diody. Pokazywana jest praca na bateriach, stan ich wyczerpania, przeciążenia i ładowania.

Wyniki testów

Testy czasów podtrzymania i zimnego startu przeprowadzaliśmy jak zwykle pod 80 procentowym obciążeniem (525W). Z takim balastem i pełnymi bateriami zasilacz pracował prawie pięć minut. To mnie więcej tyle, ile obiecuje specyfikacja. Po dwugodzinnym ładowaniu zasilacz podtrzymywał przez cztery minuty. To wskazuje na bardzo szybkie odbudowanie pojemności baterii (ponad 85%). Warto wziąć pod uwagę, że zasilacz miał źle wyregulowany falownik i dostarczał 250 woltów zamiast 230. W prawidłowym egzemplarzu czasy podtrzymania powinny być o 20 procent dłuższe.

Ever ECO Pro CDS 1000 (Rack)

charakterystyka

Charakterystyka zasilacza bez AVR-u jest wyjątkowo prosta. Niestety, w konsekwencji zakres napięcia gwarantowanego obejmuje aż 70 woltów. Zasilanie w przedziale od 192 do 262 woltów nie wszystkim urządzeniom musi być w smak. Urządzenie jest oszczędne, na swoje potrzeby zużywa tylko sześć watów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: