Ever Easyline 850 AVR USB

Ever przyzwyczaił nas do produkcji dobrej jakości zasilaczy awaryjnych, ale model Easyline 850 AVR USB w testach wypadł przeciętnie.

Ma sporą moc pozorną (850 VA), ale czynna jest o prawie połowę mniejsza (480 W). Obudowa to typowa chińska konstrukcja z plastikowymi niezbyt sztywnymi bokami i stalowym szkieletem. Zasilacz wyposażony jest w podświetlany wyświetlacz, na którym można sprawdzić podstawowe parametry pracy UPS-a, ma też umieszczone z przodu obudowy gniazdo USB, układ AVR (+/- 10%) i funkcję zimnego startu. Z tyłu obudowy są dwa gniazda PN-E-93201 z pełną ochroną oraz gniazda RJ11 z filtrem telekomunikacyjnym. UPS pozbawiony jest wentylatorów, dlatego powinien działać bardzo cicho, jednak po przełączeniu na pracę z akumulatora wyraźnie słychać buczenie dochodzące z wnętrza obudowy.

Ever Easyline 850 AVR USB wyposażony jest w jeden akumulator 12 V o pojemności 9 Ah. Jak na nie wielki rozmiary obudowy to całkiem spora pojemność. Wyniki testów nie pokazują żeby Ever był dużo lepszy od zasilaczy wyposażonych w akumulator o pojemności 7 Ah. Niestety nie wytwarza czystej sinusoidy na zasilaniu rezerwowym i podczas testów miał problemy ze współpracą z niektórymi zasilaczami z aktywnym PFC.

Zobacz również:

  • Boże Ciało 2023: zmiana pracy kurierów - najważniejsze informacje

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: