Ever SINLINE 1200

Zalety:

  • prad w kształcie sinusa
  • długie podtrzymanie
  • szybka ładowarka

Wady:

  • spora cena
  • duży zakres gwarantowanego napięcia

Ever SINLINE 1200 podtrzyma 1200 VA mocy pozornej albo 780 W czynej. Jest zbudowany w topologii interaktywnej z jednym stopniem AVR. Jego falownik w czasie pracy na baterii wytwarza napięcie o kształcie sinusa. Zabezpieczane urządzenia można podłączyć do czterech gniazdek typu USE. Ochronę, ale tylko przeciwko przepięciom można zagwarantować sieci telefonicznej. Dwie baterie mają pojemność po siedem amperogodzin.

Budowa

Ever SINLINE 1200 jest przeznaczony do podtrzymywania 1200 VA mocy pozornej albo 780W mocy czynej. Jest zbudowany w topologii interaktywnej. Jego falownik w czasie pracy na baterii wytwarza napięcie o kształcie sinusa. Zabezpieczane urządzenia można podłączyć do czterech gniazdek typu USE. Ochronę, ale tylko przeciwko przepięciom można zagwarantować sieci telefonicznej. Podobnego zabezpieczena dla sieci komputerowej nie ma. W zasilaczu znajdują się dwie baterie o pojemności po siedem amperogodzin. To powinno wystarczyć do podtrzymania 50 procentowego obciązenia przez 10 minut, a 80 procentowego - przez 6. Urządzenie może współpracować z programem PowerSoft Plus.

Wyniki testów

Podtrzymanie obciążenia okazało się zgodne z obietnicami. Pod obciążeniem 600W zasilacz dostarczał energii przez pieć minut. Po ładowaniu dwugodzinym pojemność akumulatora odtworzyłą się w 90 procentach. To lepiej niż w specyfikacji, która obiecuje naładowanie baterii pod korek dopiero po sziedmiu godzinach. Na swoje potrzeby zasilacz pobiera 12 watów.

Ever SINLINE 1200

charakterystyka

Zasilacz wyposażono w AVR, ale niesymetryczny. Jest tylko jeden stopień podwyższający napięcie o 14 procent. To za mało, żeby zapobiec sporym wahaniom napięcia gwarantowanego we wszystkich rodzajach pracy, które może się zmieniać w dużym zakresie, od 183 do 260 woltów. Podczas pracy na baterii falownik wytwarza prąd o napieciu 229V.