Ever SinLine RT XL 850

Test zasilacza awaryjnego Ever SinLine RT XL 850 o mocy czynnej 850 W, do stacji roboczych i serwerów.

W skrócie:

Przetestowaliśmy zasilacza awaryjny firmy Ever o mocy czynnej 850 W i pozornej 850 VA.

Zalety:

  • Wysoka sprawność energetyczna
  • Wielofunkcyjny panel LCD
  • Zarządzanie za pośrednictwem sieci LAN
  • Możliwość pracy pod biurkiem w i w szafie rack

Wady:

  • Wysoka cena
  • Duża masa i gabaryty
Ever SinLine RT XL 850
Drugi w naszym teście zasilacz, który może pracować zarówno pod biurkiem, jak i w szafie rack. W komplecie znajdziemy wszystkie niezbędne elementy montażowe i podpórki, pozwalające na pracę UPS-a w dowolnej konfiguracji. Ciekawostką jest fakt, że urządzenie charakteryzuje się wyjściową mocą czynną równą wartości mocy pozornej. Świadczy to o zastosowaniu w module mocy nowoczesnych, elektronicznych podzespołów o wysokiej jakości i sprawności.

Ever SinLine RT XL 850 przeznaczony jest do zabezpieczenia serwerów, małych sieci komputerowych i wysoko wydajnych stacji roboczych. Elektronika urządzenia pozwala na zarządzanie gniazdami wyjściowymi, co spotykane jest w znacznie droższych, typowo serwerowych, urządzeniach. Jest też możliwość podłączenia dodatkowego modułu bateryjnego. Zaimplementowany w zasilaczu układ ładowania akumulatorów z kompensacją termiczną dodatkowo chroni akumulatory przed przegrzaniem, wydłużając czas ich eksploatacji.

Zobacz również:

  • Boże Ciało 2023: zmiana pracy kurierów - najważniejsze informacje

Podświetlany wyświetlacz graficzny LCD zapewnia pełną kontrolę nad urządzeniem. Znajdziemy tu szczegółowe informacje dotyczące parametrów pracy zasilacza i jego obciążenia. Dokładnie podawane są wartości wejściowych i wyjściowych napięć i częstotliwości oraz dane o całkowitym obciążeniu, wyrażonym w procentach, watach i woltamperach. Szacowany czas pracy przy danym obciążeniu jest dokładny i zgadza się z uzyskanymi przez nas pomiarami.

Układ automatycznej regulacji napięcia AVR umożliwia dostosowanie wartości nieprawidłowego napięcia wejściowego, przy którym zasilacz awaryjny przełączy się na pracę bateryjną. Dzięki temu można chronić nawet urządzenia bardzo czułe na wahania napięcia.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: