ExpressVPN

ExpressVPN jest łatwy w użyciu, szybki i pełen różnych funkcji. Oferuje anonimowość podczas przeglądania sieci i umożliwia dostęp do witryn zablokowanych w lokalizacji użytkownika. Czy warto w niego zainwestować?

W skrócie:

Prosta i niezawodna sieć VPN, idealna dla miłośników mediów strumieniowych. Jest dostępna w wielu lokalizacjach, co powinno zadowolić miłośników prywatności.

Zalety:

 • wygodny w użyciu
 • dodatki do przeglądarek
 • niezawodne serwery

Wady:

 • dość drogo
 • brak polskiego wsparcia technicznego

Ideą, jaka przyświecała twórcom ExpressVPN, było zapewnienie anonimowego dostępu do internetu każdemu - niezależnie od jego wiedzy na tematy techniczne. Express posiada ponad 3000 serwerów w 94 krajach, działa z Netflixem, posiada wyłącznik awaryjny oraz rozszerzenia przeglądarki.

Ponadto odblokowuje również usługi przesyłania strumieniowego (i inne strony internetowe), a przyjazna pomoc techniczna jest dostępna przez całą dobę.

Zobacz również:

 • Najlepsze VPN 2023. Co to jest VPN i dlaczego warto go mieć?
 • Najlepsze sieci VPN do streamingu. Jaki wybrać VPN do streamingu?
 • Jak używać VPN? Jak korzystać z VPN?

ExpressVPN - obsługa

ExpressVPN używa ponad 1700 serwerów znajdujących w 94 krajach świata - od Monako po Mongolię. Producent szczyci się perfekcyjnym działaniem wszystkich i rzeczywiście - testując losowo kilkanaście z nich nie zdarzyło się trafić na niedziałający. Z pomocą przy wyborze ospowiedniego serwera przychodzi zaimplementowana w interfejsie opcja testu szybkości. Dzięki temu możesz wybrać najlepszy VPN server dostosowany do Twoich potrzeb. Co ciekawe, a jak pokazało to parę próbnych testów, najszybsze serwery znajdują się nie tylko w krajach kojarzących z rozwiniętymi technologiami (jak Wielka Brytania), ale również w Armenii czy Czarnogórze. ExpressVPN nie gromadzi żadnych statystyk dotyczących aktywności użytkowników, a więc nikt nie dowie się, jaki serwer VPN był wykorzystany, jakie strony odwiedzane, ani też jakie zapytania wysłane do serwerów DNS.

ExpressVPN przygotował również oprogramowanie do domowych ruterów. Aby je pozyskać, trzeba pobrać specjalnie zmodyfikowany firmware dla posiadanego urządzenia i zainstalować go.

ExpressVPN

ExpressVPN dodany do Firefoxa

Podobnie jak i inne rozwiązania virtual private network, także i to posiada przycisk zamykania aplikacji działających w tle - Network Lock. Dostępna na Windows, macOS, Linux, a teraz także w aplikacji na Androida. Network Lock zapewnia ochronę i zatrzymuje wysyłanie lub odbieranie jakichkolwiek danych, jeśli połączenie VPN nieoczekiwanie zostanie przerwane.

ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN - cena

ExpressVPN nie jest darmowy. Jego koszt różni się w zależności od wybranego planu. Dostępne to:

 • miesięczny - koszt 12,95 USD (ok. 49 zł)
 • półroczny - koszt 59,59 USD (ok. 208 zł)
 • roczny - koszt 99,95 USD (ok. 375 zł)

Usługę można nabyć w tym miejscu. Przy każdej opcji istnieje 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: