F-Secure Internet Security 2010

Aplikacja ostrzega użytkowników przed witrynami i e-mailami, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa komputera. Potrafi też sprawdzić i zlikwidować wszelkie luki w zabezpieczeniach systemu i aplikacji.

Wzorem Symanteca i innych producentów, F-Secure wzbogaciło najnowszą wersję swojego pakietu Internet Security o system ostrzegania przed niebezpiecznymi witrynami. Nie jest on tak rozbudowany jak ten z Nortona, za to ma unikalną funkcję: oznacza swoimi ikonami linki, które znajdują się w wiadomościach e-mail odczytywanych za pomocą przeglądarki. Jeśli więc dostaniesz fałszywy e-mail z zastawioną przynętą w postaci spreparowanego linku (np. do witryny wyłudzającej prywatne informacje), zostaniesz o tym ostrzeżony odpowiednią ikoną.

Mocną stroną fińskiego produktu jest moduł Health Check, który sprawdza i pomaga zlikwidować wszelkie luki w zabezpieczeniach systemu i aplikacji.

Ciekawostkę stanowi specjalnie wydzielona opcja (dostępna m.in. na karcie Zadania), dająca możliwość otworzenia dowolnego, pojedynczego portu poprzez zaporę.