Faktura VAT 2019

Faktura VAT 2019 firmy Rafsoft.net to nowoczesny program do fakturowania z ewidencją VAT, automatycznie generowanymi plikami JPK_VAT i JPK_FA, rejestrem płatności, obsługą kasy oraz modułami magazynu i małej księgowości w najbardziej funkcjonalnej wersji PRO.

W skrócie:

Program przeznaczony jest do użytku w małych i średnich firmach usługowych, handlowych lub produkcyjnych, które poszukują wygodnego i łatwego w użyciu narzędzia do wystawiania dokumentów sprzedaży i zakupu. Aplikacja dostępna jest w trzech wersjach: Start (80,49 zł), Standard (104,88) oraz Pro (145,53) dostosowanych do wymagań firm o różnym profilu działalności.

Zalety:

  • prosta obsługa
  • aplikacja dostępna w 3 wersjach
  • dostosowanie do najnowszych przepisów prawnych

Program przeznaczony jest do użytku w małych i średnich firmach usługowych, handlowych lub produkcyjnych, które poszukują wygodnego i łatwego w użyciu narzędzia do wystawiania dokumentów sprzedaży i zakupu. Aplikacja dostępna jest w trzech wersjach: Start (80,49 zł), Standard (104,88) oraz Pro (145,53) dostosowanych do wymagań firm o różnym profilu działalności.

W najnowszej wersji programu Faktura VAT 2019 wprowadzono aktualizacje JPK do wersji 3, obsługę faktur bez VAT dla „nievatowców”, możliwość wprowadzenia zmiany wyliczania przez program do dwóch miejsc po przecinku (przy rabacie) oraz dodanie opcji zapisu e-deklaracji do plików w formacie xml. Aktualna wersja dodaje kilkadziesiąt pomniejszych funkcji, które usprawniają prowadzenie firmy oraz pozwalają zachować zgodność ze zmieniającymi się przepisami prawa.

Zobacz również:

  • Przegląd programów do fakturowania 2023

Aplikacja Faktura VAT 2019 umożliwia wygodne wystawianie i edytowanie dowolnych dokumentów sprzedaży i zakupu takich jak faktury (pro-forma, marża, RR, unijna, zaliczkowa, końcowa, walutowa), paragony, rachunki, zamówienia i oferty. Już w podstawowej wersji Start program wyposażono w wiele funkcji ułatwiających fakturowanie, w tym bazę kontrahentów, cenniki, wyszukiwarkę firm w bazie GUS czy możliwość wysyłki dokumentów e-mailem w formacie PDF.

Wersja Standard zawiera dodatkowe funkcje przydatne w firmach wystawiających dużą liczbę dokumentów sprzedaży, w tym dla klientów masowych. Mowa tutaj o obsłudze faktur cyklicznych (abonamentowych) oraz możliwości tworzenia i wydruku dokumentów seryjnych. Moduły takie jak druki pocztowe, adresowanie kopert i listów oraz wydruk książki nadawczej pomagają w szybkim dostarczeniu dokumentów kontrahentom.

Z kolei program Faktura VAT 2019 PRO zawiera wszystkie funkcje poprzednich wersji programu wzbogacone o obsługę magazynu oraz uproszczonej księgowości, w tym automatycznie wypełnianą KPiR, moduł generowania deklaracji VAT-7, PIT-5 i wyliczania składek na ZUS. Program umożliwia śledzenie stanów magazynowych, wystawianie dokumentów WZ, PZ i MM oraz drukowanie arkuszy spisu z natury na potrzeby inwentaryzacji. Moduł Sklep usprawnia wymianę danych z Allegro oraz popularnymi platformami sklepów internetowych. Obsługiwane są osCommerce, VirteMart i PrestaShop.

Producent przygotował specjalną ofertę dla klientów. Każda osoba, która zakupi nową licencję, bądź dokona aktualizacji, otrzyma darmowy dostęp do aplikacji Mobilna-Faktura.pl w wersji MAX. Mobilna faktura to nowoczesny program do fakturowania w chmurze. Aplikacja umożliwia wystawianie faktur i rachunków z wysyłką mailem lub tradycyjną pocztą, prowadzenie ewidencji VAT oraz sprawne zarządzanie dokumentami i płatnościami. Mobilną fakturę wyposażono w moduły listy kontrahentów z CRM oraz funkcje cenników z obsługą magazynu. Program działa na każdym komputerze wyposażonym w przeglądarkę internetową oraz na smartfonach i tabletach, dzięki czemu swoje biuro możemy mieć zawsze przy sobie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: