FakturaXL.pl

Zalety:

  • Darmowa wersja do 10 faktur
  • Intuicyjna obsługa
  • Możliwość generowania JPK
  • Integracja z CEiDG, sklepami PrestaShop, Woocommerce oraz płatnościami PayU i Przelewy24
  • Obsługa drukarek fiskalnych

Wady:

  • Brak widocznych wad

FakturaXL to rozbudowane oprogramowanie, które pozwala nam na przygotowanie faktur, dodawanie kosztów i generowanie raportów. Oprócz tego cechuje je wbudowany CRM. Aplikacja pozwala na korzystanie z jednego konta przez wielu użytkowników, a więc może mieć do niej dostęp na przykład właściciel firmy oraz pracownicy i zespół księgowych.

Oprogramowanie do zarządzania firmowymi dokumentami FakturaXL umożliwia wystawienie praktycznie każdego rodzaju dokumentu. Między innymi chodzi o faktury VAT, korekty, pro forma, VAT marża, WDT czy paragony. Oprócz tego, za pomocą aplikacji możemy wprowadzać noty księgowe, zamówienia czy oferty. W przypadku nieterminowych płatności przez naszych kontrahentów możemy wysłać im automatyczne powiadomienia przed i po terminie płatności w postaci e-maila lub sms-a, wezwania do zapłaty, a nawet zlecić windykację online bezpośrednio z programu. Oprogramowanie pozwala nam również na wprowadzanie dokumentów zakupowych, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad wydatkami oraz zobowiązaniami wobec dostawców. Oczywiście za sprawą faktur zakupowych i sprzedażowych możemy finalnie generować raporty, Księgę Przychodów i Rozchodów, utworzyć ewidencję sprzedaży i zakupów oraz przygotować Jednolite Pliki Kontrolne - także te, które są obecnie wymagane przez urzędy skarbowe, czyli JPK_V7M oraz JPK_V7M. Pliki JPK można łatwo wysyłać bezpośrednio z programu Faktura XL i pobrać w nim UPO.

Na tym nie kończy się funkcjonalność oprogramowania FakturaXL. Aplikacja pozwala nam na stworzenie bazy produktów i usług, jakie oferujemy. Dzięki temu, że jest ona tworzona automatycznie, na podstawie wystawianych faktur, możemy w przyszłości uniknąć konieczności oznaczania kodów GTU czy PKWiU. Faktura XL działa online, dlatego też dostęp do naszych plików mamy z praktycznie każdego miejsca na świecie. Plusem jest zaawansowany certyfikat SSL oraz to, że producent oprogramowania tworzy codziennie kopie zapasowe. Warto zauważyć, że przedsiębiorstwa wystawiające do dziesięciu dokumentów miesięcznie mogą cieszyć się darmową wersją oprogramowania.

Program do faktur Faktura XL to zaawansowane narzędzie, które pozwoli na zarządzanie dokumentami każdemu przedsiębiorcy.