Fellowes AeraMax DX55

Wydajny oczyszczacz w cenie poniżej 1000 zł.

Fellowes AeraMax DX55

W skrócie:

Wydajny oczyszczacz w cenie poniżej 1000 zł.

Zalety:

  • Jakość wykonania
  • Małe rozmiary
  • 36-miesięczna gwarancja

Wady:

  • Brak funkcji obsługi zdalnej
  • Głośna praca

Urządzenie opracowano z myślą o pracy w niewielkich pomieszczeniach o powierzchni do 18 m2. Jest to jeden z tych przypadków, w których producent sumiennie podchodzi do określania realnej wydajności sprzętu. Według przeprowadzonych przez nas testów urządzenie może być wykorzystane nawet na przestrzeni dwukrotnie przekraczającej podaną w specyfikacji.

Jedyną oznaką ograniczonej mocy jest szybkość oczyszczania nieco ustępująca efektywności droższych konkurentów. Jednakże finalny efekt pracy w pomieszczeniu o powierzchni 40 m2 po przynajmniej dwóch godzinach powinien być zbliżony. Mała obudowa została wykonana z tworzyw sztucznych dobrej jakości. Masa poniżej 5 kg sprawia, że sprzęt można swobodnie przenosić, a nawet ustawiać na meblach.

Zobacz również:

  • Czy oczyszczacz powietrza ma sens? Jakie są wady i zalety? Sprawdź, czy ochroni Cię przed zanieczyszczeniami
  • Jaki oczyszczacz powietrza kupić? Przegląd oczyszczaczy powietrza 2023

Pomimo niskiej ceny materiały zostały dobrze dopasowane. Wyposażenie oczyszczacza zostało ograniczone do najważniejszych rozwiązań. Wbudowany czujnik zanieczyszczeń pozwala na pracę urządzenia w trybie automatycznym. Dostępny jest również wskaźnik zużycia filtrów. Niestety, AeraMax DX55 nie ma żadnych rozwiązań związanych ze zdalną obsługą. Zabrakło również harmonogramu pracy, a nawet wyświetlacza.

Na szczęście ustawienia dokonywane za pomocą trzech przycisków przebiegają dość intuicyjnie. Panel sterowania ulokowano niestandardowo – na przedniej części obudowy. Największą wadą urządzenia wydaje się stosunkowo głośna praca, związana zapewne z niewielkim wylotem powietrza. Na uwagę zasługuje gwarancja producenta udzielana na 36 miesięcy.