Ferguson Ariva HDplayer 110

Ferguson to producent, który swoją dobrą opinię zebrał produkując przez lata popularne dekodery telewizji satelitarnej oraz odtwarzacze DVD pozwalające na odtwarzanie plików DivX. Niedawno w ofercie tej firmy pojawił się najnowszy produkt, podążający za duchem czasu odtwarzacz sieciowy, który okazał się czarnym koniem naszego testu.

Ferguson to producent, który swoją dobrą opinię zebrał produkując przez lata popularne dekodery telewizji satelitarnej oraz odtwarzacze DVD pozwalające na odtwarzanie plików DivX. Niedawno w ofercie tej firmy pojawił się najnowszy produkt, podążający za duchem czasu odtwarzacz sieciowy, który okazał się czarnym koniem naszego testu. Nie jest to produkt idealny o wybitnej funkcjonalności jaką oferują nasi zwycięzcy. Jest jednak bardzo dobrą propozycją jeśli chodzi o cenę, która prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie. W czarnej, niewielkiej obudowie zainstalowano nowy procesor Realtek RTD1073DD zajmujący się dekodowaniem plików multimedialnych. Obudowa jest porządnie wykonana, z metalu.

Wbudowany układ chłodzenia choć aktywny, pracuje wystarczająco cicho aby nie odciągać uwagi widza podczas filmowego seansu. W obudowie Fergusona nie można zainstalować dysku wewnętrznego. Napędy z interfejsem USB 2.0 podłączymy za to do dwóch wejść USB umieszczonych po lewej stronie obudowy. Z drugiej strony znajdziemy ponadto czytnik kart pamięci flash SD/MS/MMC. Menu odtwarzacza przetłumaczono na język polski, jest czytelne i poprawne pod względem graficznym. Urządzenie ma port Ethernet pozwalający na pracę w sieci kablowej. Połączenie bezprzewodowe Wi-Fi dostępne jest jako opcja po dokupieniu kosztującego 40 zł kontrolera standardu g/n.

Co potrafi Ariva

Odtwarzacz nie ma problemów z wyświetlaniem filmów o rozdzielczości Full HD zarówno z dysków USB jak i zasobów sieciowych. Na razie nie obsługuje napisów txt (choć producent zapewnia, że pracuje nad nową wersją firmware). Jakość obrazu i dźwięku jest dobra lecz na razie nie można odtwarzać formatów audio Dolby TrueHD i DTS-HD. W przyszłości użytkownik ma otrzymać dostęp do treści internetowych (YouTube, Picasa, itp).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: