Ferguson Ariva T65Mini

Ferguson Ariva T65Mini to niewielkich rozmiarów dekoder umożliwiający odbiór bezpłatnej Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T w Polsce. Wyposażony jest w niewielka obudowę, którą podłączamy bezpośrednio do gniazda SCART, możemy też skorzystać z interfejsu HDMI.

Obudowa

Ferguson Ariva T65Mini wyposażony jest w ruchomą głowicę pozwalającą na odchylanie urządzenia, ale nie obracanie - co jest możliwe w tunerze Blow DVB-T 4705HD. Po podłączeniu do gniazda SCART umieszczonego z tyłu telewizora jest on praktycznie niewidoczny. Z przodu wyprowadzamy jedynie czujnik podczerwieni do pilota.

Ferguson Ariva T65Mini

Ferguson Ariva T65Mini

Możliwości

Ferguson Ariva T65Mini dedykowany jest do starszej generacji telewizorów z gniazdem SCART, możemy go też podłączyć do gniazda HDMI. Spełnia on wszystkie wymogi naziemnej telewizji cyfrowej zarówno jeżeli chodzi o dekodowanie obrazu (MPEG-4) jak i dźwięku (Dollby Digital i Dolby Digital Plus).

Ferguson Ariva T65Mini

Ferguson Ariva T65Mini

Oferuje również elektroniczny przewodnik po programach, dzięki któremu można bezpośrednio na ekranie telewizora podejrzeć program telewizyjny z krótkimi opisami programów oraz funkcję PVR, która umożliwia nagrywanie programów telewizyjnych na zewnętrznej pamięci, podłączanej do wbudowanego gniazda USB. Co istotne dekoduje on programy również w rozdzielczości HD i umożliwia odtwarzanie filmów nagranych na nośniki USB (MKV, AVI, XVID, MPEG4, AVC/H.264, TS, TP, TPR, M2TS, MPE, MPEG, MPG, MP4, MOV, VOB , 3GP, ASF, DIVX, FLV, WMV) w rozdzielczości 1080p. Radzi sobie z wyświetlaniem polskich napisów (TXT, SRT, SUB, ASS, SSA, SAM) gdy oglądamy filmy z dysku zewnętrznego. Na uwagę zasługuje również średniej wielkości pilot, który pozwala na wygodną obsługę urządzenia.

Ferguson Ariva T65Mini

Ferguson Ariva T65Mini

Wnioski

Ferguson Ariva T65Mini to poręczny tuner DVB-T do odbioru naziemnej cyfrowej telewizji w Polsce. Sprawdzi się ze starszej generacji telewizorami i nowymi. Jest nieduży i zajmuje niewiele miejsc. Po podłączeniu do gniazda SCART praktycznie przylega do tylnej ścianki telewizora, z przodu wystaje jedynie czujnik podczerwieni, który służy do komunikacji z pilotem. Ma on też wbudowaną diodę, która sygnalizuje pracę urządzenia.

Zobacz inne tunery DVB-T (MPEG-4)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: