Ferro Backup System

W skrócie:

Profesjonalne rozwiązanie backupu i archiwizacji przeznaczone dla firm i instytucji publicznych.

Profesjonalne rozwiązanie backupu i archiwizacji przeznaczone dla firm i instytucji publicznych.

Oprogramowanie chroni dane przechowywane na serwerach plików, stacjach roboczych i laptopach pracowników działających pod kontrolą systemów Windows, Linux, macOS i rzadko już spotykanym NetWare. Ferro Backup System z powodzeniem wykorzystywane jest również do backupu maszyn wirtualnych VMware i Hyper-V.

Ferro Backup System umożliwia backup na poziomie plików oraz blokowym. W pierwszej opcji oprogramowanie pozwala na backup otwartych plików, w tym dużych skrzynek PST programu Outook, nawet gdy pracownik korzysta ze swojej poczty. Co więcej, dla dużych plików stosowany jest backup przyrostowy, aby do maksimum ograniczyć ilość danych koniecznych do przesłania przez sieć.

Na poziomie blokowym Ferro Backup System umożliwia wykonanie kopii zapasowej całego dysku, w tym zainstalowanego na nim systemu operacyjnego i odtworzenie go w późniejszym czasie na pustym nośniku, bez potrzeby ponownej instalacji.

Rozwiązanie Ferro oferuje wiele funkcji przydatnych w firmach, takich jak: centralna konsola zarządzania, możliwość instalacji klienta przez GPO czy możliwość wdrożenia dwuosobowej autoryzacji zmian wprowadzanych w systemie backupu. Konieczność autoryzowania wykonywanych operacji przez drugiego administratora istotnie zwiększa bezpieczeństwo danych przechowywanych w kopiach zapasowych.

Ferro Backup System wspiera mechanizmy wersjonowania, archiwizację danych backupu w chmurze lub zewnętrznym dysku NAS oraz obsługuje napędy taśmowe (streamery), biblioteki taśmowe i autoloadery. Program oferuje funkcje kompresji danych po stronie stacji roboczych, aby zmniejszyć ilość danych przesyłanych przez sieć oraz szyfrowanie backupów, w celu spełnienia wymagań RODO.