Firmino

Zalety:

  • Przejrzyste oprogramowanie
  • Możliwość wygenerowania dowolnej liczby faktur w wersji darmowej
  • Wsparcie w generowaniu deklaracji
  • CRM i program magazynowy

Wady:

  • Brak widocznych wad

Nowoczesna do księgowości online, która zainteresuje przede wszystkim przedsiębiorców poszukujących przejrzystego i prostego w obsłudze oprogramowania. Firmino to nie tylko program do faktur, ale również księgowość online, magazyn, CRM i analizy niezbędne do poprawnego prowadzenia firmy.

Oprogramowanie pozwala na wystawianie wszystkich faktur, jakie są obecnie akceptowane przez urzędy. Warto zauważyć, że w przypadku opcji darmowej nie mamy limitu dokumentów sprzedażowych. Dużym atutem Firmino są również nowoczesne szablony do wydruków. W ramach bezpłatnego programu do faktur mamy dostęp do bazy kontrahentów, która jest zintegrowana z GUS. Możemy wystawiać dokumenty w obcych walutach i różnych językach. Wybierając księgowość online, którą możemy przetestować przez trzy miesiące, uzyskujemy opcję wprowadzania faktur zakupowych, a co za tym idzie comiesięcznego generowania deklaracji JPK wymaganych przez urzędy. Co ważne, tak naprawdę nie musimy znać się na przepisach, ponieważ Firmino zajmie się tym za nas. Wystarczy określić czego dotyczy dokument zakupowy, a kolumny KPIR zostaną uzupełnione automatycznie. Oprogramowanie pozwala również na zbudowanie stanów magazynowych. Firmino samodzielnie wpływa na stan ilości produktów, jakie oferujemy.

Każdy dokument sprzedażowy zmniejsza dostępność produktów. Co ciekawe, możemy również ustalać specjalne warunki sprzedaży przypisując ceny dla partnerów, hurtowe, i detaliczne. Oprogramowanie w automatyczny sposób rozlicza stan księgowy i generuje dokumenty księgowe mające na celu podsumowanie inwentaryzacji. Z kolei funkcja rozrachunków pozwala nam na bieżąco kontrolować należności i zobowiązania naszej firmy. W przypadku dokumentów nierozliczonych widzimy, ile dni pozostało do zapłaty bądź ile czasu minęło od terminu płatności.

Pomocna może okazać się także opcja analiz i zestawień. Dzięki niej dowiemy się, który produkt (lub usługa) sprzedaje się najczęściej, a także, dzięki którym kontrahentom uzyskujemy największe dochody. Firmino, czyli produkt firmy Streamsoft oferuje również możliwość skorzystania z CRM online. Jest to narzędzie, które możemy zintegrować z kalendarzem Google, co pozwala m.in. na ustalenie harmonogramu zadań, określając ich priorytetowość oraz termin wykonania.