Flatron 29MA73

Ranking: Monitory ultrapanoramiczne

29MA73 to kolejny udany model LG, który łączy cechy monitora do komputera i telewizora. Wyposażony jest w tuner DVB-T i może służyć do oglądania naziemnej telewizji cyfrowej. Ma stylową obudowę i prostą podstawkę, pozwalającą na odchylanie ekranu w pionie. Największe wrażenie robi cienka, kilkumilimetrowa ramka wokół ekranu, która sprawia, że monitor wygląda stylowo i nowocześnie.

Z tyłu obudowy nie znajdziesz tylu gniazd co w monitorze UltraSharp U2913WM Della, ale są wszystkie potrzebne interfejsy: DVI, dwa HDMI (z obsługą MHL) i DisplayPort. Jest też gniazdo antenowe, SCART i komponentowe audio i wideo.

LG Flatron 29MA73, podobnie jak wszystkie uczestniczące w naszym teście monitory, wyposażony jest w matowy ekran. To praktyczna cecha, bo nawet w mocno oświetlonych pomieszczeniach nie powstają denerwujące dobicia czy refleksy świetlne. Zastosowana matryca AH-IPS okazuje się jedną z najlepszych, oferując nie tylko wysoką rozdzielczość (2560 x 1080 pikseli), ale również równomierne podświetlenie i dobrą kalibrację producenta. Kąty widzenia są również bardzo szerokie (178 stopni w pionie i poziomie) i nawet osoby siedzące z boku monitora widzą poprawne kolory.

LG pozwala na dzielenie ekranu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, bo można jednocześnie pracować i oglądać telewizję czy obraz z laptopa i komputera. Warto też zainstalować dołączane oprogramowanie, które pozwala na podzielenie pulpitu na części (do wyboru jest osiem różnych ustawień).

Jak przystało na LG, niewiele można zarzucić fabrycznej kalibracji monitora, która dla większości z nas jest wystarczająca. Dodatkowo do wyboru jest zaawansowany system regulowania intensywności poszczególnych barw RGB, co daje możliwość dokładnej kalibracji monitora do indywidualnych potrzeb. LG Flatron 29MA73 nie zachwyca liczbą złączy czy też podstawką, która pozbawiona jest funkcji Pivot. Jednak dzięki wbudowanemu tunerowi DVB-T i świetnej jakości matrycy najpełniej wykorzystuje możliwości tak długiego ekranu, na którym można wygodnie pracować i oglądać telewizję w tym samym czasie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: