Fonepad 7 LTE

Najdroższy i najlepszy tablet spośród całego zestawienia. Ma świetnej jakości 7 calowy ekran, który pracuje w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, który wyróżnia się szerokimi kątami widzenia (matryca IPS), dobrym odwzorowaniem kolorów i wysoką jasnością (335 cd/m2). Obudowa tabletu jest niewielka, mocna i starannie wykonana z dobre jakości materiałów.

Zamontowano w niej duże i wygodne w obsłudze przyciski do regulacji głośności, uruchamiania urządzenia, czytnik kart pamięci (microSD), małe gniazdo USB, gniazdo słuchawkowe i czytnik kart SIM. Gniazdo USB służy do przesyłania danych i jednocześnie ładowania akumulatora. W zestawie z tabletem jest odpowiedni zasilacz sieciowy i kabel USB.

Poręczne rozmiary tabletu (196,8x120x10,5 mm) i niewielka waga (340 gram) idą w parze z dobrym wyposażeniem. Dzięki wbudowanemu modemowi LTE i pojemnemu akumulatorowi (3950 mAh) Asus Fonepad 7 LTE doskonale nadaje się do pracy w podróży. Podczas testu pracy na baterii uzyskał najlepszy wynik 526 minut (przeglądanie stron internetowych przy jasności ekranu zredukowanej do 200 cd/m2). Dobrze radzi sobie również z pracą przy pełnej jasności ekranu (407 minut).

Zainstalowany system Android 4.3 działa szybko i stabilnie. To zasługa nowoczesnej platformy Intela z procesorem Atom Z2560 i dodatkowego układu graficznego PoverVR SGX 544MP. Procesor oferuje wysoką częstotliwość pracy (1,6 GHz) i technologię Hyper Threading dzięki, której pracuje jak czterordzeniowa jednostka (dwa fizyczne i dwa logiczne rdzenie). Asus Fonepad 7 LTE uzyskał najlepszy wynik w teście Quadrant Benchmark (9022 pkt), szczególnie wyróżniając się szybkością działania procesora (Quadrant Benchmark CPU – 29438 pkt). Bardzo dobrze wypadł również w pozostałych testach, uzyskując 5743 pkt w teście 3DMark Ice Sotrm Unlimited. Ostatecznie w ocenie Wydajności zajął drugie miejsce tuż za najlepszym Modecomem Freetab 9000 IPS ICG, który w teście 3DMark Ice Sotrm Unlimited otrzymał 7153 pkt.

Co ważne praca z tabletem nie sprawia żadnych problemów, działa szybko i stabilnie. Ekran dotykowy pracuje bez zastrzeżeń a wyświetlany obraz dobrze widoczny jest nawet w słoneczny dzień. Oprócz systemowych aplikacji producent dodaje też swoje. Najciekawsza z nich to panel powiadomień Asusa z ikonkami do szybkiego uruchamiania najpotrzebniejszych usług (Wi-Fi, głośność pracy, Dane mobilne, GPS, Bluetooth, przenośny Hot-Spot Wi-Fi). Można je dowolnie konfigurować. Tablet wyposażony jest też w funkcję oszczędzania baterii, w której można wybrać jeden z trzech schematów pracy: Tryb bardzo oszczędny - dla maksymalnego czasu pracy na baterii urządzenia, Tryb zoptymalizowany i Tryb dostoswany. Ten ostatni pozwala na szczegółowe dostosowanie sposobu pracy tabletu na zasilaniu bateryjnym.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: