Forever VR-500

Forever VR-500 to interesujący wideorejestrator o nietypowej, smukłej stylistyce. Urządzenie ma zaledwie 12 mm grubości, nie licząc wystającego na 16 mm obiektywu.

Forever VR-500 wykorzystuje procesor Ambarella A7 do nagrywania obrazu o rozdzielczości 2560 x 1080 px z płynnością 30 kl./s. lub 1920 x 1080 px z płynnością do 45 kl./s. Odpowiednią widoczność zapewnia obiektyw szerokokątny o kątach widzenia do 120 stopni. Urządzenie posiada wbudowany czujnik przeciążeń zabezpieczający nagrania w chwili wypadku lub nagłego hamowania. Detektor ruchu pozwala na aktywowanie nagrywania, gdy tylko jakiś obiekt pojawi się w zasięgu obiektywu. Istotnym dodatkiem jest również moduł GPS rejestrujący prędkość i położenie auta. Nagrania można podglądać na wbudowanym wyświetlaczu o przekątnej 2 cali.

Zasilanie rejestratora Forever VR-500 zostało ukryte w uchwycie, dzięki czemu jego wypinanie jest niezwykle proste. Oprogramowanie urządzenia posiada algorytmy ostrzegające o przeszkodach, przekroczeniu prędkości czy nagłej zmiany pasa. Kamera poinformuje również, kiedy stwierdzi, że kierowca jest zbyt zmęczony. Dzięki złączu miniHDMi obrazy mogą być transmitowane na większy ekran. Sprzęt obsługuje karty pamięci microSD o maksymalnej pojemności 32 GB.