Fotel gamingowy MSI MAG CH120X [Recenzja]

Zalety:

 • Design
 • Wysoka jakość wykorzystanych materiałów
 • Dwie dodatkowe poduszki
 • Wygodny
 • Możliwość regulacji niemal każdego elementu
 • Cichy i wytrzymały

Wady:

 • Cena?

Szukacie wygodnego fotela? Sprawdźcie zatem, jak w naszej recenzji wypada MSI MAG CH120X.

Mogłoby się wydawać, że siedzenie to prosta sprawa, należy jednak pamiętać, że również niezwykle istotna. Obecnie coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej, co pozostaje nie bez znaczenia dla naszego zdrowia. Wbrew pozorom długotrwałe i wielogodzinne siedzenie ma negatywny wpływ nie tylko na naszą postawę (w tym kręgosłup), ale i pracę wielu innych narządów, w tym serca, wątroby czy nerek. Niezwykle istotne jest zatem, aby jak najlepiej zadbać o miejsce, w którym spędzamy osiem albo czasami i więcej godzin. Od czego należy zacząć? Oczywiście od wygodnego siedziska, czyli fotela. Tak się składa, że w moje ręce wpadł fotel gamingowy marki MSI - MAG CH120X, który z całą pewnością przyda się nie tylko graczom, ale wszystkim osobom, które w ostatnich miesiącach utknęły w home office.

Fotel gamingowy MSI MAG CH120X – pierwsze wrażenie

MSI MAG CH120X dotarł do mnie w wielkim, ciężkim kartonie. Już sama waga opakowania uciszyła mnie bezmiernie bowiem solidny sprzęt z tej kategorii musi swoje ważyć. Fotel oczywiście dotarł w częściach, ale czytelna instrukcja i komplet dodatków (w tym dedykowany wkrętak) pozwoliły im uporać się z całym montażem w nieco ponad 30 minut (bardziej zręcznym osobom zajmie to pewnie jeszcze krócej).

Fotel gamingowy MSI MAG CH120X

Pierwszy kontakt z MSI MAG CH120X jest piorunujący. Już sam wygląd urządzenia, w czarno-czerwonych, barwach sugeruje nam, że mamy do czynienia z produktem premium. Jeszcze lepsze wrażenia jest gdy po raz pierwszy zasiądziemy w fotelu. Już po chwili poczułem jak mój kręgosłup odpoczywa. Specjalnie wyprofilowana konstrukcja, dodatkowe poduszki pod lędźwie i kark, wygodne siedzisko i podparcie oraz ekologiczna skóra, którą pokryty jest fotel sprawiają, że wbrew rozsądkowi i wszelkim zaleceniom, nie chce się z niego wstawać.

Fotel gamingowy MSI MAG CH120X

MSI MAG CH120X jest również niezwykle cichy - niby detal, ale osoby spędzające dużo czasu w fotelu dobrze wiedzą, że niektóre modele, szczególnie po kilku tygodniach użytkowania, potrafią wydawać z siebie mnóstwo nieznośnych dźwięków. Najmocniej hałasują z reguły kółka, ale te w MSI MAG CH120X (wykonane z poliuretanu) są niemal bezszelestne.

MSI MAG CH120X - najważniejsze cechy

 • Fotel gamingowy
 • Materiał obicia: skóra ekologiczna
 • Materiał wypełnienia: pianka
 • Materiał podstawy: metal
 • Wysokość siedziska: regulowana (475 – 550 mm)
 • Maksymalne obciążenie: 150 kg
 • Maksymalny kąt odchylenia oparcia: 180°
 • Szerokość siedziska: 520 mm
 • Głębokość siedziska: 525 mm

Fotel gamingowy MSI MAG CH120X – możliwości i funkcje (codzienne użytkowanie)

Oczywiście, pierwsze wrażenie potrafi być mylne, szczególnie gdy przesiadamy się z już wysłużonego sprzętu na zupełnie nowy. W przypadku MSI MAG CH120X, ta zasada nie ma jednak zastosowania. Właściwie dopiero po kilku dniach znalazłem idealne ustawienia fotela zarówno do pracy, jak i popołudniowej rozrywki, a każda chwila w nim spędzona utwierdzała mnie w przekonaniu że obcuję z jednym z najlepszych foteli gamingowych na rynku.

Fotel gamingowy MSI MAG CH120X

Tutaj dochodzimy do kolejnego atutu produktu MSI – funkcjonalności. Niemal każdy element konstrukcji fotela możemy regulować. Za przykład niech nam posłużą podłokietniki, które możemy regulować w aż czterech płaszczyznach (przód, tył, wysokość i na boki). Gwarantuje, że każdy bez trudu znajdzie dla siebie idealne ustawienie fotela. Szczególnie, że możemy regulować również wysokość siedziska, jak i kąt oparcia fotela. Maksymalne odchylenie oparcia MSI MAG CH120X wnosi 180° i sprawia, że tak naprawdę otrzymujemy wygodny leżak, w którym można chwilę odpocząć. Co istotne, nawet w tej pozycji fotel zachowuje perfekcyjną stabilność. Warto też dodać, że regulacja każdego elementu jest niezwykle łatwa i intuicyjna.

Fotel gamingowy MSI MAG CH120X

Pomimo swojej funkcjonalności i wygody MSI MAG CH120X nie jest fotelem dużym, co z pewnością docenią posiadacze nieco mniejszej przestrzeni. Jego wymiary wynoszą 66 x 68 x 131 cm (szer./gł./wys.), a ergonomiczna budowa i kształty sprawiają, że fotel ten znajdzie dla siebie miejsce w każdych warunkach.

Fotel gamingowy MSI MAG CH120X – podsumowanie (po miesiącu użytkowania)

Częstym zarzutem wobec fotelów (nie tylko gamingowych) jest ich trwałość. Po ponad miesiącu codziennego, intensywnego użytkowania MSI MAG CH120X myślę, że mogę już co nieco napisać o jego jakości. Ta jest (niezaskakująco) wysoka. W zasadzie od pierwszego dnia użytkowania nic się nie zmieniło. Fotel jest cichy, wygodny i stabilny. Nie zaobserwowałem również żadnych "luzów", szczególnie w regulacji podłokietników, które są wyjątkowo intensywnie eksploatowane.

Podsumowując, MSI MAG CH120X to fotel, który doceni każda osoba, która spędza dużo czasu w pozycji siedzącej. Design, wysokiej jakości tworzywa, z których został wykonany fotel oraz możliwość regulacji niemal każdego jego elementu gwarantują nie tylko komfortową, ale i zdrową pracę (czy relaks). Fotel zdecydowanie warty polecenia.