Foxconn Bloodrage

Zalety:

  • Doskonała jakość wykonania
  • Duże możliwości
  • Rozbudowany BIOS

Wady:

  • Bardzo wysoka cena
  • Tylko trzy gniazda modułów RAM

Wśród firm oferujących płyty dla procesorów Core i7 nie mogło zabraknąć i Foxconna. Tradycyjnie zaoferował produkt skierowany do prawdziwych miłośników podkręcania pecetów. Foxcoon Blodrage daje użytkownikowi możliwość zbudowania solidnego komputera i poszukania ukrytych rezerw mocy jego podzespołów.

Chipset Intel X58/ICH10R już sam w sobie daje ogromne możliwości – obsługuje procesory dla podstawki LGA1366 oraz karty graficzne pracujące w trybie CrossFire i SLI. Jednakże Foxconn na tym nie poprzestał. Umieścił na płycie szereg układów wspomagających pracę chipsetu, szczególnie mostka południowego. Dzięki temu oprócz standardowych sześciu napędów SATA mamy możliwość podłączenia jeszcze dwóch eSATA, dwóch napędów SAS (kontroler Marvell 88SE6320), a nawet starszego typu PATA (133). Dwanaście gniazd USB (w tym osiem na tylnym panelu) to wiele, ale część użytkowników ucieszy się z dodatkowych IEEE1394 (gniazdo na tylnym panelu i złącze na płycie). Za dźwięk odpowiada dołączona do płyty karta Sonar X-Fi, obsługująca technologie stworzone przez Creative. Jednakże te funkcje są tylko dodatkiem do głównych możliwości płyty. Skonstruowano ją tak żeby ułatwić życie miłośnikom overclockingu i majstrowani przy komputerze.

Bardzo dobrze rozłożono elementy płyty, gniazda pamięci umieszczono daleko od kart rozszerzeń, gniazda zasilania pozwalają na łatwe podpięcie kabli (choć gniazdo 8-pin jest mocno obudowane), zaś dookoła podstawki procesora znajduje się dużo miejsca na niestandardowy cooler. Układ chłodzenia to bardzo solidne radiatory na sekcji zasilania, mostku północnym i południowym, połączone ze sobą grubymi rurkami cieplnymi. Jeśli to komuś nie wystarczy, do płyty dołączono blok instalowany na mostku północnym pozwalający na chłodzenie cieczą. Podkręcaniu podporządkowano także BIOS – z dużą liczbą funkcji o ogromnych zakresach ustawień. Zresztą można to robić także podczas pracy komputera, bez konieczności jego restartowania. Służy do tego aplikacja Aegis Panel.

Niestety płyta nie jest pozbawiona wad. Największą jest liczba gniazd pamięci. Trzy gniazda do modułów RAM to jednak za mało. Miłośnikom OC pomoże za to wyświetlacz stanów POST BIOSu i przyciski służące do uruchamiania płyty bez jej umieszczania w obudowie. Foxconn Blodrage to płyta skierowana do miłośników podkręcania. Choć jest wykonana solidnie i posiada szereg zalet to przeciętny użytkownik raczej je nie doceni, za to z pewnością będzie narzekał na wysoką cenę.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier